Politiet rykket ut og all togtrafikk måtte gå i «saktehastighet» etter at tre ungdommer tok seg inn på området langs jernbanen i Eidsvoll mandag.
Hendelsen skjedde ved Råholt.
– Vi fikk melding om at tre ungdommer hadde tatt seg inn på en byggeplass i området. Deretter har de klatret over et gjerde og beveget seg ut på skinnegangene, opplyser operasjonsleder Gisle Sveen i Øst politidistrikt.
De tre skal ha løpt i retning Gardermoen, og politiet fikk observasjoner av de tre.
– Konsekvensen ble at togleder iverksatte saktehastighet for all togtrafikk i området, og det førte til forsinkelser i begge retninger, sier Sveen.
Etter en stund ble det klart at det ikke ble gjort observasjoner av de tre guttene fra de togene som kjørte på strekningen.
Også patruljen som var på stedet slo etter hvert fast at det ikke lenger var noen inne på farlig område.
Det betyr likevel ikke at politiet lar saken ligge.
– Vi har fått et bilde av et vitne, og lensmannskontoret vil følge opp saken. Vi forventer at det er snakk om yngre gutter, så om vi lykkes med å identifisere de tre, så vil det bli en oppfølgingsrunde med foreldrene, sier operasjonslederen.