– Hvis noen har sett en bil forlate Rud skole i Rælingen i tidsrommet 05.45-06.15 søndag morgen, så er vi interessert i å komme i kontakt med disse, opplyser politietterforsker Pål Moe i Skedsmo politistasjonsdistrikt.
Etterforskeren opplyser tirsdag ettermiddag at politiet også har fått en viss beskrivelse av de involverte gjerningspersonene, men påpeker at denne er noe vag.
– Den ene personen skal ha vært cirka to meter høy og var kledd i en fargerik jakke. Den andre personen var mørkkledd og skal være cirka 177 centimeter høy.
Hvis noen har tips til politiet ber Moe de om å ta kontakt med Skedsmo politistasjon.
To gjerningsmenn fortsatt på frifot etter knivstikking
Ikke alvorlig skadd
Politietterforsker Moe sier at en av deres teorier er at mennene skal ha forsøkt å rane mannen i hans egen bolig i Rudvegen. Dette skal ha ført til et basketak som kunne fått et langt mer alvorlig utfall.
– Duoen som tok seg inn har tydd til kniv og mannen i 20-årene som er bosatt på adressen har fått skader i den ene hånda, opplyste operasjonsleder Terje Marstad til RB søndag morgen.