Her er programmet for OL i Pyeongchang 2018

NASJONALHELTER: Disse tre jakter gull i Sør-Korea.

NASJONALHELTER: Disse tre jakter gull i Sør-Korea.

Av
Artikkelen er over 1 år gammel

Få full oversikt her.

DEL

OL i Pyeongchang blir for mange vinterens store høydepunkt. Under finner du detaljert oversikt over de mest sentrale øvelsene med nordmenn involvert.

Torsdag 08. februar:

00.30: Curling, mixed, Canada-Norge (Eurosport Norge)
12.05: Curling, mixed, Russland-Norge (Eurosport 1)
13.30: Hopp, normal bakke, kvalifisering menn (Eurosport Norge)

Fredag 09. februar:

00.35: Curling, mixed, Sør-Korea-Norge (Eurosport Norge)
05.35: Curling, mixed, Sveits-Norge (Eurosport Norge)
12.00: Åpningsseremoni (TV Norge)

Lørdag 10. februar:

01.05: Curling, mixed, Norge-Finland (Eurosport Norge)
02:00: Snowboard: Slopestylekvalik - menn. (TVNorge)
08.15: Langrenn, 15 km fellesstart - kvinner (TVNorge)
12.00: Skøyter, 3000 m, kvinner (Eurosport Norge)
12.05: Curling, mixed, Norge-USA (Eurosport 1)
12.15: Skiskyting, 7,5 km sprint - kvinner (TVNorge)
13.35: Hopp, normal bakke - menn (TVNorge)

Søndag 11. februar:

01.05: Curling, mixed, Norge-Kina
02:00: Snowboard, slopestylefinale - menn/slopestylekvalik - kvinner. (Eurosport Norge)
03.00: Alpint, utfor, menn (TVNorge)
07.15: Langrenn, 30 km fellesstart - menn. (TVNorge)
08.00: Skøyter, 5000m - menn. (Eurosport Norge)
12.15: Skiskyting, 10 km sprint - menn. (TVNorge)

Mandag 12. februar:

02:00: Snowboard, slopestylefinale - kvinner. (Eurosport Norge)
02.15: Storslalåm, kvinner. (TVNorge)
11.10: Skiskyting, 10 km jaktstart - kvinner. (TVNorge)
13.00: Skiskyting 12,5 km jaktstart - menn. (TVNorge)
13.30: Skøyter, 1500m, kvinner (Eurosport Norge)
13.50: Hopp, normal bakke - kvinner. (TVNorge)

Tirsdag 13. februar:

03.00: Alpint, kombinasjon - menn. (TVNorge)
09.30-13.50: Langrenn, sprint prolog/finaler - kvinner/menn. (TVNorge)
12.00: Skøyter, 1500m - menn. (Eurosport Norge)

Onsdag 14. februar:

02.15: Alpint, slalåm - kvinner. (TVNorge)
07.00: Kombinert, hopp normal bakke/10 km langrenn - menn. (TVNorge)
11.00: Skøyter, 1000m, kvinner (Eurosport Norge)
12.05: Skiskyting, 15 km - kvinner. (TVNorge)
12.05: Curling, menn, Norge-Japan (Eurosport 1)

Torsdag 15. februar:

03.00: Alpint, super-G - menn. (TVNorge)
06.05: Curling, menn, Norge-Canada (Eurosport 1)
07.30: Langrenn, 10 km fri - kvinner. (TVNorge)
08.40: Ishockey, Norge-Sverige - menn. (Eurosport Norge)
12.00: Skiskyting 20 km - menn. (TVNorge)
12.00: Skøyter, 10000m - menn. (Eurosport Norge)

Fredag 16. februar:

01.05: Curling, menn, Norge-Sør-Korea (TVNorge)
07.00: Langrenn, 15 km fri - menn. (TVNorge)
13.10: Ishockey, Finland-Norge - menn. (Eurosport Norge)
13.30: Hopp, stor bakke, kvalifisering - menn. (TVNorge)

Lørdag 17. februar:

03.00: Alpint, super-G - kvinner. (TVNorge)
05.00: Freestyle, slopestyle, kvinner (TVNorge)
06.05: Curling, menn, Sveits-Norge (TVNorge)
10.30: Langrenn, stafett - kvinner. (TVNorge)
12.15: Skiskyting, 12,5 km fellesstart - kvinner. (TVNorge)
13.30: Hopp, stor bakke - menn. (TVNorge)

Søndag 18. februar:

01.05: Curling, menn, Sveits-Norge (Eurosport 1)
02.15: Alpint, storslalåm - menn. (TVNorge)
04.10: Ishockey, Tyskland-Norge - menn. (Eurosport Norge)
05.15: Freestyle, slopestyle, menn (Eurosport Norge)
07.15: Langrenn, stafett - menn. (TVNorge)
12.00: Freestyle, slopestyle, menn (Eurosport player)
12.05: Curling, menn, USA-Norge (Eurosport Norge)
12.15: Skiskyting, 15 km fellesstart - menn. (TVNorge)
12.56: Skøyter, 500m, kvinner (Eurosport player)

Mandag 19. februar:

12.50: Skøyter, 500m, menn (Eurosport player)
13.30: Hopp, lagkonkurranse stor bakke - menn. (TVNorge)

Tirsdag 20. februar:

01.05: Curling, menn, Storbritannia-Norge (TVNorge)
02.30: Freestyle, halfpipe, kvinner (Eurosport Norge)
11.00: Kombinert, hopp stor bakke/10 km langrenn - menn. (TVNorge)
12.05: Curling, menn, Norge-Italia (Eurosport Norge)
12.15: Skiskyting, mixed stafett. (TVNorge)

Onsdag 21. februar:

03.00: Alpint, utfor - kvinner. (TVNorge)
04.10-13.10: Kvartfinaler ishockey menn (Eurosport player)
06.05: Curling, menn, Sverige-Norge (Eurosport Norge)
06.30: Freestyle, skicross, menn (TVNorge)
09.00: Langrenn, lagsprint - kvinner og menn. (TVNorge)
12.54: Skøyter, lagtempo, kvinner (Eurosport Norge)
13.13: Skøyter, lagtempo, menn (Eurosport Norge)

Torsdag 22. februar:

02.15: Alpint, slalåm, menn. (TVNorge)
08.30: Kombinert, lagkonkurranse. (TVNorge)
12.15: Skiskyting, stafett - kvinner. (TVNorge)

Fredag 23. februar:

01.30: Snowboard, big air, kvinner (TVNorge)
02.00: Kunstløp, singel, kvinner (Eurosport 1)
03.00/0600: Alpint, kombinasjon - kvinner. (TVNorge)
05.15: Skicross, kvinner (Eurosport Norge)
08.40: Ishockey Semifinale 1 menn (TVNorge)
11.00: Skøyter 1000 meter menn (Eurosport Norge)
12.15: Skiskyting, stafett - menn. (TVNorge)
13.10: Ishockey Semifinale 2 menn (Eurosport 1)

Lørdag 24. februar:

02.00: Snowboard, big air, menn (Eurosport Norge)
03.00: Alpint, lagkonkurranse parallelslalåm (TV Norge)
06.00: Langrenn, 50 km fellesstart klassisk - menn. (TV Norge)
07.35: Curling, lagfinale - menn. (Eurosport Norge)

Søndag 25. februar:

01.05: Curling, lagfinale - kvinner. (TV Norge)
07.10: Ishockey, finale - menn (Eurosport Norge)
07.15: Langrenn, 30 km fellesstart klassisk - kvinner. (TV Norge)

Det kan forekomme endringer. Her finner du til enhver tid siste info fra arrangør.


Slik vil hver gren bli dekket av TVNorge og Eurosport:
 

Langrenn

Jan Christian Bjørn, kommentator
Åge Skinstad, langrennsekspert
Vibeke Skofterud, langrennsekspert
Tomas Northug, langrennsekspert
Jonas Bergh-Johnsen, reporter

Skiskyting

Asbjørn Myhre, kommentator
Martin Eng, skiskytterekspert
Morten Hegle Svendsen, skiskytterekspert
Ann Kristin Flatland, skiskytterekspert
Kristian Oma, reporter

Alpint

Håkon Bjercke, kommentator
Tom Stiansen, alpinekspert
Kjetil André Aamodt, alpinekspert
Lasse Kjus, alpinekspert
Kenneth Fredheim, reporter

Hopp

Jørn Sundby, kommentator
Kjetil Strandbråten, hoppekspert
Anders Bardal, hoppekspert

*Hoppdelen av kombinertøvelsene vil bli dekket av kanalens hoppteam, på samme måte som langrennsteamet til Eurosport og TV Norge vil ta seg av langrennsdelen av kombinertgrenen.

Ishockey

Jørgen Klem, kommentator
Frode Marti, kommentator
Espen «Shampo» Knutsen, ishockeyekspert

Skøyter

Arve Fuglum, kommentator
Mikael Flygind Larsen, skøyteekspert
Vegard Vaagbø, reporter
Øystein Ingdahl, kommentator, kortbane

Team snowboard/freestyle

Jonas Greve, kommentator
Stig Moen, kommentator
Helene Olafsen, snowboardekspert
Gjermund Bråten, snowboardekspert
Andreas Håtveit, freestyleekspert
Bastian Juell, freestyleekspert
Gunnhild Toldnes, reporter

Curling

Thoralf Hognestad, kommentator
Lars Vågberg, curlingekspert

Kunstløp:

Lise Røsto Jensen, kommentator
Espen Røtterud Runås, kommentator.

OL-studio, Pyeongchang:

Carsten Skjelbreid
Anne Sturød

OL-studio Oslo:

Pål Gordon Nilsen
Susanne Furøy Wergeland

OL-kveld med Almaas og Rimmen

Anne Rimmen
Jon Almaas

Send inn tekst og bilder «

Fortell nyheter om deg selv, din idrettsklubb/forening osv., både på nett og i papir

Artikkeltags