I helga kan du se junior-NM i langrenn på rb.no

Denne helga går junior-NM i langrenn på Savalen. Distansene kan du nå følge på rb.no.

DEL

8.- til 10. mars arrangeres junior-NM i langrenn på Savalen skiarena. Flere lokale utøvere skal i aksjon i løpet av mesterskapet hvor det skal konkurreres om medaljer i to individuelle øvelser, samt stafetter.

Junior-NM innledes fredag med 5 kilometer i klassisk for 17-, 18- og 19/20-årsklassen for kvinner, mens de tilsvarende herreklassene går ti kilometer. Lørdag er skal det konkurreres i fri teknikk, før mesterskapet avsluttes med stafetter.

GULLFAVORITT: Lars Agnar Hjelmeset fra Nittedal er en av favorittene under helgens junior-NM.

GULLFAVORITT: Lars Agnar Hjelmeset fra Nittedal er en av favorittene under helgens junior-NM. Foto:

Slik er programmet:

Fredag 8. mars:

Første start kl 10.00:

  • Kvinner 17 år – 5 km klassisk

Påmeldte lokale deltakere: Elise Antonsen (Gjerdrum IL), Agnes Therese Dervo (Åsen IL), Ida Bru-Hemmingby (Strømmen og Lillestrøm skiklubb), Ingrid Marie Stubban Hygen (Lørenskog skiklubb), Kristin Elise Knutsen (Ullensaker skiklubb), Sunniva Reite Martinsen (Nes ski), Maria Vestengen (Nittedal IL).

  • Kvinner 18 år – 5 km klassisk

Påmeldte lokale deltakere: Maren Navarrete Aaberg (Nittedal IL), Kristina Bergquist (Rømskog IL), Helle Dahl (Strømmen og Lillestrøm skiklubb), Hanna Sandholt Hansen (Bjerke IL), Maria Finni Magnussen (Nittedal IL), Hedda Emilie Mikalsen (Driv IL), Ida Ramstad (Nittedal IL), Kristine Eide Rapp (Gjerdrum IL).

  • Kvinner 19-20 år – 5 km klassisk

Påmeldte lokale deltakere: Sigrid Bye (Eidsvold Værks skiklub), Ingrid Johnsen (Åsen IL), Mia Nilssen Randlev (Gjerdrum IL), Thea Sørum (Gjellersen IF), Siri Vestengen (Nittedal IL).

Første start kl 12.00:

  • Menn 17 år – 10 km klassisk

Påmeldte lokale deltakere: Alexander Amundsen (Lørenskog skiklubb), Bernhard Henriksen Anseth (Frogner IL), Simen Fritzner (Gjelleråsen IF), Stian Grønli (Fet skiklubb), Jørn Oscar Hansen (Åsen IL), Sondre Jordheim (Lørenskog skiklubb), Andreas Kastel (Gjerdrum IL), Magnus Lund (Nittedal IL), Torbjørn Rolstad (Lørenskog skiklubb), Oskar Lockert Skjold (Åsen IL), Haakon Jensson Skregelid (Fronger IL), Ola Spigseth (Nes ski), Christian Hermansen Sveen (Åsen IL), Christoffer Torkildsrud (Frogner IL), Sindre Kristoffer Økern (Frogner IL).

  • Menn 18 år – 10 km klassisk

Påmeldte lokale deltakere: Petter Thorslund Aadland (Nittedal IL), Espen Aakervik (Fet skiklubb), Morten Antonsen (Gjerdrum IL), Christian Stjern Evensen (Strømmen og Lillestrøm skiklubb), Eirik Osvik Flekke (Gjelleråsen IF), Martin Halvorsen Flenmoren (Eidsvold Værks skiklub), Fredrik Gerardo Fodstad (Eidsvold Værks skiklub), Martin Aasen Hemstad (Gjelleråsen IF), Lars Agnar Hjelmeset (Gjelleråsen IF), August Jarbeaux (Gjelleråsen IF), Eirik Stiklestad Johansen (Gjerdrum IL), Mathias Stiklestad Johansen (Gjerdrum IL), Vemund Skeime Kostøl (Gjelleråsen IF), Mats Morgan Langøy (Frogner IL), Eivind Luka (Gjerdrum IL), Julian Martens Meyer (Frogner IL), Øistein Fagerli Næss (Gjerdrum IL), Magnus Nikolai Sedeniussen (Gjelleråsen IF), Sondre Selberg (Gjelleråsen IF), Mathias Ulverud (Gjerdrum IL).

  • Menn 19-20 år – 10 km klassisk

Påmeldte lokale deltakere: Johan Heni Olsen Bjørtomt (Gjerdrum IL), Bjørn Roar Hatten (Gjelleråsen IF), Thomas Heyn (Gjerdrum IL), Even Hognestad (Nordre Eidsvoll IL), Jonas Johansen (Fet skiklubb), Jonas Kristiansen (Nittedal IL), Anders Tobias Lund (Nittedal IL), Sondre Bjørkeng Pedersen (Nes ski), Anders Johan Rogne (Hakadal IL), Kristian Erling Skogvold (Gjerdrum IL), Kristian Marius Wuttudal (Nordre Eidsvoll IL), Simen Frantzen Øiseth (Fet skiklubb).

Lørdag 9. mars:

Første start kl 10.00:

  • Kvinner 17 år – 7,5 km fri

Påmeldte lokale deltakere: Elise Antonsen (Gjerdrum IL), Agnes Therese Dervo (Åsen IL), Ida Bru-Hemmingby (Strømmen og Lillestrøm skiklubb), Ingrid Marie Stubban Hygen (Lørenskog skiklubb), Kristin Elise Knutsen (Ullensaker skiklubb), Sunniva Reite Martinsen (Nes ski), Maria Vestengen (Nittedal IL).

  • Kvinner 18 år – 10 km fri

Påmeldte lokale deltakere: Maren Navarrete Aaberg (Nittedal IL), Kristina Bergquist (Rømskog IL), Helle Dahl (Strømmen og Lillestrøm skiklubb), Hanna Sandholt Hansen (Bjerke IL), Maria Finni Magnussen (Nittedal IL), Hedda Emilie Mikalsen (Driv IL), Ida Ramstad (Nittedal IL), Kristine Eide Rapp (Gjerdrum IL).

  • Kvinner 19-20 år – 15 km fri

Påmeldte lokale deltakere: Sigrid Bye (Eidsvold Værks skiklub), Ingrid Johnsen (Åsen IL), Mia Nilssen Randlev (Gjerdrum IL), Thea Sørum (Gjellersen IF), Siri Vestengen (Nittedal IL).

Første start kl 12.00:

  • Menn 17 år – 10 km fri

Påmeldte lokale deltakere: Alexander Amundsen (Lørenskog skiklubb), Bernhard Henriksen Anseth (Frogner IL), Simen Fritzner (Gjelleråsen IF), Stian Grønli (Fet skiklubb), Jørn Oscar Hansen (Åsen IL), Sondre Jordheim (Lørenskog skiklubb), Andreas Kastel (Gjerdrum IL), Magnus Lund (Nittedal IL), Torbjørn Rolstad (Lørenskog skiklubb), Oskar Lockert Skjold (Åsen IL), Haakon Jensson Skregelid (Fronger IL), Ola Spigseth (Nes ski), Christian Hermansen Sveen (Åsen IL), Christoffer Torkildsrud (Frogner IL), Sindre Kristoffer Økern (Frogner IL).

  • Menn 18 år – 15 km fri

Påmeldte lokale deltakere: Petter Thorslund Aadland (Nittedal IL), Espen Aakervik (Fet skiklubb), Morten Antonsen (Gjerdrum IL), Herman Brunborg (Nittedal IL), Eirik Osvik Flekke (Gjelleråsen IF), Martin Halvorsen Flenmoren (Eidsvold Værks skiklub), Fredrik Gerardo Fodstad (Eidsvold Værks skiklub), Martin Aasen Hemstad (Gjelleråsen IF), Lars Agnar Hjelmeset (Gjelleråsen IF), August Jarbeaux (Gjelleråsen IF), Eirik Stiklestad Johansen (Gjerdrum IL), Mathias Stiklestad Johansen (Gjerdrum IL), Vemund Skeime Kostøl (Gjelleråsen IF), Mats Morgan Langøy (Frogner IL), Eivind Luka (Gjerdrum IL), Julian Martens Meyer (Frogner IL), Øistein Fagerli Næss (Gjerdrum IL), Magnus Nikolai Sedeniussen (Gjelleråsen IF), Sondre Selberg (Gjelleråsen IF), Mathias Ulverud (Gjerdrum IL).

  • Menn 19-20 år – 20 km fri

Påmeldte lokale deltakere: Johan Heni Olsen Bjørtomt (Gjerdrum IL), Bjørn Roar Hatten (Gjelleråsen IF), Thomas Heyn (Gjerdrum IL), Even Hognestad (Nordre Eidsvoll IL), Jonas Johansen (Fet skiklubb), Jonas Kristiansen (Nittedal IL), Anders Tobias Lund (Nittedal IL), Sondre Bjørkeng Pedersen (Nes ski), Anders Johan Rogne (Hakadal IL), Kristian Erling Skogvold (Gjerdrum IL), Kristian Marius Wuttudal (Nordre Eidsvoll IL), Simen Frantzen Øiseth (Fet skiklubb).

Søndag 10. mars:

Start kl 09.00:

  • Kvinner junior, 4 x 3,75 km stafett (K-K-F-F)

Start kl 10.45:

  • Menn junior, 4 x 5 km stafett (K-K-F-F)
Send inn tekst og bilder «

Fortell nyheter om deg selv, din idrettsklubb/forening osv., både på nett og i papir

Artikkeltags