Gå til sidens hovedinnhold

Slik blir comebacket for LSK – avslutter mot seriemesteren

Torsdag presenterte Norges Fotballforbund terminlisten for Eliteserien 2021.

Bodø/Glimt skal forsvare sitt suverene ligagull fra 2020-sesongen, Molde, Rosenborg, Vålerenga og de andre ønsker å kappe ned forspranget til de gule, mens Lillestrøm og Tromsø er tilbake i det gjeve selskap etter ett år nede i Obos-ligaen.

Kanarifuglene serieåpner borte mot Kristiansund, og skal etter planen avslutte serien hjemme på Åråsen mot de regjerende mesterne i slutten av november.

Sesongen starter med første runde 5. april (2. påskedag) og skal etter planen avsluttes i slutten av november. NFF presenterte følgende oppsett onsdag:

Runde 1, mandag 5. april

Bodø/Glimt – Brann, mandag 18:00, TVNorge

Haugesund – Tromsø, mandag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Lillestrøm, mandag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Sandefjord, mandag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Strømsgodset, mandag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Viking, mandag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Odd, mandag 15:00, ESN

Vålerenga – Molde, mandag 20:00, ESN

Runde 2, lørdag/søndag 10./11. april

Brann – Rosenborg, søndag 20:00, ESN

Lillestrøm – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Molde – Sarpsborg 08, søndag 18:00, TVN

Odd – Vålerenga, lørdag 18:00, TVN

Sandefjord – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN

Tromsø – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 3, onsdag/torsdag 14./15. april

Bodø/Glimt – Molde, onsdag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Strømsgodset, onsdag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Sandefjord, onsdag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Lillestrøm, onsdag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Odd, torsdag 18:00, ESN

Sarpsborg 08 – Brann, onsdag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Tromsø onsdag 18:00, MAX

Vålerenga – Viking, onsdag 18:00, D+/ES+

Runde 4, lørdag/søndag 17./18. april

Bodø/Glimt – Rosenborg, søndag 20:00, ESN

Brann – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Tromsø, lørdag 16:00, ESN

Molde – Haugesund, søndag 18:00, TVN

Odd – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Vålerenga, lørdag 18:00, TVN

Viking – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 5, lørdag/søndag 24./25. april

Haugesund – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Molde, søndag 20:00, ESN

Sarpsborg 08 – Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN

Stabæk – Brann, lørdag 18:00, TVN

Tromsø – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Bodø/Glimt, søndag 18:00, TVN

Runde 6, lørdag/søndag 1./2. mai

Bodø/Glimt – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Brann – Kristiansund, søndag 20:00, ESN

Molde – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Vålerenga, lørdag 18:00, TVN

Sandefjord – Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Mjøndalen, lørdag 16:00, ESN

Viking – Tromsø, søndag 18:00, MAX

Runde 7, lørdag/søndag 8./9. mai

Haugesund – Rosenborg, lørdag 18:00, TVN

Lillestrøm – Strømsgodset, søndag 18:00, MAX

Mjøndalen – Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN

Molde – Brann, søndag 20:00, ESN

Sandefjord – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 8, søndag 16. mai

Bodø/Glimt – Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Brann – Haugesund, søndag 18:00, TVN

Kristiansund – Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Lillestrøm, søndag 18:00, ESN

Vålerenga – Stabæk, søndag 20:00, ESN

Runde 9, mandag 24. mai

Haugesund – Vålerenga, mandag 18:00, TVN

Lillestrøm – Rosenborg, mandag 20:00, ESN

Mjøndalen – Odd, mandag 18:00, D+/ES+

Molde – Viking, mandag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Brann, mandag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt, mandag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Strømsgodset, mandag 15:00, ESN

Tromsø – Kristiansund, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 10, lørdag/søndag 29./30. mai

Bodø/Glimt – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Brann – Tromsø, lørdag 18:00, TVN

Haugesund – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Viking, lørdag 16:00, ESN

Rosenborg – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Molde, søndag 18:00, TVN

Vålerenga – Lillestrøm, søndag 20:00, ESN

Runde 11, søndag 20. juni

Kristiansund – Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 12, torsdag/fredag 24./25. juni

Bodø/Glimt – Stabæk, torsdag 18:00, D+/ES+

Brann – Odd, torsdag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Kristiansund, torsdag 18:00, D+/ES+

Molde – Lillestrøm, torsdag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Viking, torsdag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Mjøndalen, torsdag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Tromsø, torsdag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Sandefjord, torsdag 18:00, D+/ES+

Runde 13, onsdag/torsdag 30. juni/1. juli

Kristiansund – Vålerenga, onsdag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Brann, onsdag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Haugesund, onsdag 18:00, D+/ES+

Odd – Bodø/Glimt, onsdag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Rosenborg, onsdag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Sarpsborg 08, onsdag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Molde, onsdag 18:00, D+/ES+

Viking – Strømsgodset, onsdag 18:00, D+/ES+

Runde 14, lørdag/søndag/mandag, 3.–5. juli

Bodø/Glimt – Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Molde – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 15, lørdag 10. juli

Brann – Vålerenga, lørdag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Sarpsborg 08, lørdag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Haugesund, lørdag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Stabæk, lørdag 18:00, D+/ES+

Odd – Strømsgodset, lørdag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Molde, lørdag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Rosenborg, lørdag 18:00, D+/ES+

Viking – Bodø/Glimt, lørdag 18:00, D+/ES+

Runde 16, lørdag/søndag 17./18. juli

Bodø/Glimt – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Molde – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 17, lørdag/søndag 31. juli/1. august

Brann – Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Kristiansund – Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm – Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+

Mjøndalen – Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Odd – Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Sandefjord – Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø – Strømsgodset, søndag 17:00, D+/ES+

Viking – Molde, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 18, lørdag/søndag 7./8. august

Bodø/Glimt – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Molde – Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 19, lørdag/søndag 14./15. august

Brann – Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 20, lørdag/søndag 21./22. august

Molde – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 21, lørdag/søndag 11./12. september

Bodø/Glimt – Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Brann – Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 22, lørdag/søndag 18./19. september

Mjøndalen – Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Molde – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 23, lørdag/søndag 25./26. september

Bodø/Glimt – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Brann – Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund – Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund – Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm – Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord – Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk – Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset – Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 24, lørdag/søndag 2./3. oktober

Lillestrøm – Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen – Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Molde – Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Odd – Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg – Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø – Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Viking – Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga – Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 25, fredag/lørdag, 16. oktober

Bodø/Glimt – Vålerenga, lørdag 17:00, D+/ES+

Brann – Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+

Haugesund – Molde, lørdag 17:00, D+/ES+

Kristiansund – Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+

Sandefjord – Odd, lørdag 17:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Rosenborg, lørdag 17:00, D+/ES+

Stabæk – Mjøndalen, lørdag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset – Viking, lørdag 17:00, D+/ES+

Runde 26, lørdag/søndag 23./24. oktober

Brann – Sandefjord, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm – Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+

Molde – Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Odd – Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset – Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø – Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Viking – Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Vålerenga – Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 27, fredag/lørdag, 29./30. oktober

Bodø/Glimt – Viking, lørdag 17:00, D+/ES+

Haugesund – Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+

Kristiansund – Brann, lørdag 17:00, D+/ES+

Mjøndalen – Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+

Rosenborg – Sandefjord, lørdag 17:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Strømsgodset, lørdag 17:00, D+/ES+

Stabæk – Molde, lørdag 17:00, D+/ES+

Vålerenga – Odd, lørdag 17:00, D+/ES+

Runde 28, lørdag/søndag 6./7. november

Brann – Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm – Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+

Molde – Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Odd – Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Sandefjord – Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset – Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø – Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Viking – Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 29, lørdag 20. november

Bodø/Glimt – Odd, lørdag 17:00, D+/ES+

Haugesund – Sandefjord, lørdag 17:00, D+/ES+

Kristiansund – Viking, lørdag 17:00, D+/ES+

Mjøndalen – Brann, lørdag 17:00, D+/ES+

Rosenborg – Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 – Molde, lørdag 17:00, D+/ES+

Stabæk – Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+

Vålerenga – Strømsgodset, lørdag 17:00, D+/ES+

Runde 30, søndag 28. november

Brann – Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm – Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Molde – Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+

Odd – Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+

Sandefjord – Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset – Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø – Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Viking – Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Kommentarer til denne saken