I denne pappesken var kattungen satt ut for å dø

I denne pappesken ble det funnet en liten kattunge. Foto: privat
Midt i solsteken sto denne pappesken teipet igjen. Inne i den var en kattunge.
I går fikk Dyrebeskyttelsen Lillestrøm og omegn inn en henvendelse om en kattunge som ble funnet midt ute på parkeringsplassen til Skedsmo kirke i en pappeske. Esken var tapet igjen.
– Dette er noe av det verste man kan gjøre mot dyr. Hadde det ikke vært en tilfeldig person som gikk forbi akkurat da, så hadde katten dødd, sier styremedlem i Dyrebeskyttelsen Lillestrøm og omegn Nina Dahl.
Hun opplyser at de skal politianmelde hendelsen.
Sju uker gammel
Kattungen sto midt i solsteken uten mat og vann.
– Esken hadde noen hull, men jeg vet ikke om det var kattungen som hadde laget disse eller om de var der fra før, sier Dahl.
Katten var i grei form, men pep og var redd. Dahl anslår at den er omtrent sju uker gammel. Hun forteller at det er helt forferdelig at folk gjør slike ting.
– Det er kanskje ille å si det, men det er jo ikke sjeldent at slike ting skjer. Dette hender hele sommeren. Det er et resultat av at folk ikke kastrerer kattene sine, sier hun.
Søker tips
Pappesken kommer fra Finstadjordet i Lørenskog. Nå søker Dyrebeskyttelsen Lillestrøm og omegn hjelp til å finne ut hvem som har gjort dette. Man kan enten sende tips på dyrebeskyttelsen sin Facebook-side eller til post.dblo@gmail.com.