Bussjåfør Lars Erik Ruud fikk en litt annerledes start på dagen i dag. Da han kom på jobb ved 04.30-tida tok han tre unge karer på fersken mens de tagget ned hver sin buss på Eidsvoll stasjon.

– De sto og tagget ned tre busser her. Det var ikke et trivelig syn, jeg ringte politiet med en gang, forteller Ruud som har vært bussjåfør i sju år.

To taggere tatt

Politiet påtraff etter kort tid to personer som først blånektet på at de hadde noe med dette å gjøre. Men etter litt om og men erkjente de hva de hadde gjort.

– Det er to 18 år gamle gutter fra Lørenskog som er pågrepet og sitter hos oss i påvente av avhør, opplyser operasjonsleder Anders G. Buvarp i Romerike politidistrikt til rb.no.

Filmet taggingen

En av taggerne hadde ifølge politiet et videokamera på seg hvor det helt tydelig vises hva de har gjort.

– Men de nekter foreløpig å oppgi hvem tredjemann er. Men ut ifra videoen vi har skal vi nok klare å identifisere han, forteller operasjonslederen.

Nettbuss-sjåfør Lars Erik Ruud synes ikke taggingen var hyggelig, men han synes guttene var flinke.

– Det er jo nesten kunst dette. Det er godt gjort, men det har ingenting på en buss å gjøre, sier han.