Fotballovergangene på Romerike

Artikkelen er over 14 år gammel

Høst og vinter er overgangs-sesong for fotball-spillere. Mens mange allerede har valgt sin nye klubb, sitter fortsatt haugevis av spillere og ledere på det berømte gjerdet og venter. Her på RB-nettet kan du følge spillerovergangene etter hvert som de skjer.

DEL

Her er status per dags dato i romeriksfotballen:

ELITESERIEN MENN

LSK

Trener: Arne Erlandsen.

Inn: Eirik Soltvedt (Ull/Kisa), Shane Stefanutto (Brisbane, kommer i januar) + rekruttspillerne Harald Hauge, Anders Thorbjørnsen, Eirik Jansen.

Ut: Torgeir Bjarmann (legger opp), Gunnar Halle (AFSK-trener), Petter Belsvik (legger opp).

ELITESERIEN KVINNER

TEAM STRØMMEN

Trener: Bent Erik Smaadal og Hege Riise (ny).

Inn: Hege Riise (Carolina Courage), Bente Haakaas (Fløya), Hege Solvang (Vallset).

Ut: Unni Holmen (Frogner), Heidi Hyving (Liungen?), Anniken Ryen Bangen, Lene Inngjerdingen, (legger opp).

2. DIVISJON MENN

LØRENSKOG

Trener: Thomas Berntsen (ny).

Inn: Johan Nås (Træff), Kim Holmen (Grorud), Gorm Sjøstedt (Grorud), Peter Reed (Strømmen), Jan Otto Mostue (Strømmen), Fredrik Dahm (permanent fra Lyn).

Ut: Tor Erik Rydning (Lyn), Rune Skasberg (Drøbak-Frogn), Ola Bagge Skar (Danmark), Øivind Harlem Mathisen (legger opp), Marius Lifvergren (får ikke ny kontrakt), Leif Harboe-Ree (langtidsskadet).

SKJETTEN

Trener: Hans Tvedte.

Inn: Kim Schøne (Sørumsand), Martin Eid (Strømmen).

Ut: Delani Reshane (legger opp), Audun Follerås (får ikke ny kontrakt).

EIDSVOLD TURN

Trener: Vegard Hokstad.

Inn: Ingen.

Ut: Einar Kalsæg (Kongsvinger), Kristian Skjennum (legger opp), Rune Øvergård.

ULL/KISA

Trener: Peter Engelbrektsson.

Inn: Alexander Tingulstad (Bjerke), Anders Bakken (Sunndal).

Ut: Eirik Soltvedt (Lillestrøm), Jørn Holmen (Steinkjer), Erik Smokvina (legger opp), Martin Sølvberg (legger opp).

3. DIVISJON MENN

HØLAND

Trener: Bengt Krogstad.

Inn: Geir Rønningen (Trøgstad/Båstad), Ronny Foss (Søndre Høland).

Ut: Ingen.

STRØMMEN

Trener: Robert Rognerud.

Inn: Kristian Nordseth (Grorud), Johan Martin Lianes (Sander).

Ut: Morgan Olsen (Kragerø), Martin Eid (Skjetten), Jan Otto Mostue (Lørenskog), Peter Reed (Lørenskog) Truls Nomerstad (pause).

FU/VO

Trener: Per Nielsen (ny).

Inn: Terje Bråtebæk (Fenstad).

Ut: Lars Helge Hoel (trapper ned), Dag Raaum (Namsos).

NITTEDAL

Trener: Frode Svendsen (ny).

Inn: Ingen.

Ut: Muoi van Nguyen (legger opp), Lasse Martinsen (studier i Trondheim).

SØRUMSAND

Trener: Bjørn Gabrielsen.

Inn: Roger Dalheim (Lillestrøm), Andreas Kaddour (Lillestrøm).

Ut: Kim Schøne (Skjetten), Peder Kornbakk (legger opp), Kristian Heggedal (legger opp).

LEIRSUND

Trener: Kai Øyan.

Inn: Ingen.

Ut: Ørjan Styve (Jotun), Ivan Johansen (Bjørkelangen).

FJELLHAMAR

Trener: Fredrik Skoglunn.

Inn: Vegard Sandvik (Kurland), Mads Hansen (Åkrene).

Ut: Jonny Olsen (Kurland), Marius Fagernes (Kurland), Henning Skau (Kurland).

KURLAND

Trener: Joar Hoff (ny).

Inn: Jonny Olsen (Fjellhamar), Henning Skau (Fjellhamar), Marius Fagernes (Fjellhamar), Christian Aanerud (permanent fra Fjellhamar), Kristian Løvaas (Skedsmo).

Ut: Vegard Sandvik (Fjellhamar).

FOCUS

Trener: Per Einar Gjelsvik (ny).

Inn: Ingen.

Ut: Espen Pedersen, Geirr Engebretsen (legger opp), Lasse Faanes, Bjørn Christiansen, Sven Erik Hareide.

RÆLINGEN

Trener: Per Åge Barbakken og Anna Collett (ny).

Inn: Ingen.

Ut: Jonny Vassholmen (legger opp).

BJERKE

Trener: Jørgen Neumann (ny).

Inn: Ingen.

Ut: Per Atle Gran (Eidsvold IF), Alexander Tingulstad (Ull/Kisa).

FET

Trener: Lars Aune.

Inn: Hallgeir Ous (Elverum).

Ut: Ingen.

EIDSVOLD IF

Trener: Geir Mauseth.

Inn: Per Atle Gran (Bjerke), Øyvind Bakken (Bøn), Pål Gjerdingen (Moelven).

Ut: Ingen.

4. DIVISJON MENN

BJØRKELANGEN

Trenere: Knut Holmedal og Tor Einar Torre.

Inn: Stian Aaserud (Søndre Høland), Trond Bjørklund (Aurskog-Finstadbru), Jim Pettersen (Søndre Høland), Ivan Johansen (Leirsund), Patrick Kristiansen (Fet).

Ut: Tore Fjeldheim (legger opp), Vegard Ulland (legger opp), Ørjan Malnes (studier i Trondheim).

BLAKER

Trener: Per Kristian Melby (ny).

Inn: Helge Engen (Aurskog-Finstadbru), Even Hoel (comeback).

Ut: Pål Toreid (USA).

GJERDRUM

Trener: Sven Rasmussen.

Inn: Ingen.

Ut: Steffen Rasmussen (studier i Trondheim), Stian Andersen (militæret).

SØNDRE HØLAND

Trener: Preben Østbye.

Inn: Ingen.

Ut: Stian Aaserud (Bjørkelangen), Jim Pettersen (Bjørkelangen), Ronny Foss (Høland), Erik Østenby (Skedsmo), Daniel Mikkelsen (Skedsmo).

LØVENSTAD

Trener: Roger Haugen.

Inn: Lars Eirik Aas (Lillestrøm), Joachim Karlsen (comeback), Thomas Hage (egen stall).

Ut: Ingen.

BØN

Trener: Espen Øversveen.

Inn: Ingen.

Ut: Øyvind Bakken (Eidsvold IF), Halvor Berg.

AURSKOG-FINSTADBRU

Trener: Gunnar Halle (ny).

Inn: Ingen.

Ut: Trond Bjørklund (Bjørkelangen), Helge Engen (Blaker).

HOLTER

Trener: Kjetil Haga (ny).

Inn: Bjørn Inge Østby (tilbake fra studier).

Ut: Mikael Homble (legger opp).

SKEDSMO

Trener: Svein Pettersen.

Inn: Ingen.

Ut: Kristian Løvaas (Kurland).

FROGNER

Trener: Øystein Slemdal.

Inn: Alexander van Wijk (egen stall), Victor Lorentzen (egen stall), Stian Kristoffersen (egen stall), Stian Nygaard (Hauerseter), Halfdan Roth (Skeid), Tommy Nordhagen (Lillestrøm).

Ut: Christian Engelsen (trapper ned), Christian Melby (trapper ned).

Artikkeltags