Her er oppsettet til Obosligaen: Ull/Kisa og Strømmen møtes til lokaloppgjør i første runde og LSK starter mot Grorud

SERIESTART: Både LSK og Ull/Kisa serieåpner 3. juli.

SERIESTART: Både LSK og Ull/Kisa serieåpner 3. juli. Foto:

Nå er oppsettet for Obosligaen klart!

DEL

Fredag 3. juli er det klart for avspark i Obosligaen, og tirsdag ble oppsettet offentliggjort av Norges Fotballforbund.

Det er foreløpig kun de 12 først kampene som er fastsatt med dato og klokkeslett. Obosligaen vil bli spilt med runder mandager og tirsdager med én hovedkamp tirsdag, og med runder der alle kampene spilles fredager klokka 18.00 med én hovedkamp klokka 20.30.

Lokaloppgjør i første runde

Allerede i serieåpningen venter et spesielt oppgjør. Da møtes Ull/Kisa og Strømmen til lokaloppgjør på Jessheim stadion klokka 18.00. Samtidig spiller Lillestrøm borte mot Grorud i første seriekamp.

Lillestrøm og Ull/Kisa møtes på Åråsen fredag 14. august klokka 20.30, mens lokaloppgjøret mellom Lillestrøm og Strømmen spilles fredag 28. august klokka 18.00.

Det motsatte oppgjøret mellom Strømmen og Lillestrøm på Strømmen spilles 25. september. Ull/Kisa og Lillestrøm møtes igjen 16. eller 17. november, mens Ull/Kisa får besøk av Strømmen 23. eller 24. november.

Serien avsluttes mandag 7. desember.

Slik spiller Lillestrøm, Ull/Kisa og Strømmen sesongen 2020:

Runde 1:

3/7: Grorud – Lillestrøm kl. 18.00

3/7: Ull/Kisa – Strømmen kl. 18.00

Runde 2:

6/7: Sogndal – Ull/Kisa kl. 18.00

6/7: Strømmen – KFUM Oslo kl. 18.00

7/7: Lillestrøm – HamKam kl. 19.00

Runde 3:

13/7: Tromsø – Strømmen kl. 18.00

13/7: Ull/Kisa – Jerv kl. 18.00

14/7: Sandnes Ulf – Lillestrøm kl. 19.00

Runde 4:

20/7: Lillestrøm – Stjørdals-Blink kl. 18.00

20/7: Strømmen – Åsane kl. 18.00

20/7: Ull/Kisa – KFUM Oslo kl. 18.00

Runde 5:

27/7: Sandnes Ulf – Ull/Kisa kl. 18.00

27/7: Stjørdals-Blink – Strømmen kl. 18.00

27/7: Åsane – Lillestrøm kl. 18.00

Runde 6:

31/7: Strømmen – Sandnes Ulf kl. 18.00

31/7: Ull/Kisa – HamKam kl. 18.00

31/7: Jerv – Lillestrøm kl. 20.30

Runde 7:

3/8: Grorud – Ull/Kisa kl. 18.00

3/8: Raufoss – Strømmen kl. 18.00

4/8: Lillestrøm – Sogndal kl. 19.00

Runde 8:

10/8: Strømmen – Grorud kl. 18.00

10/8: Ull/Kisa – Åsane kl. 18.00

11/8: KFUM Oslo – Lillestrøm kl. 19.00

Runde 9:

14/8: Kongsvinger – Strømmen kl. 18.00

14/8: Lillestrøm – Ull/Kisa kl. 20.30

Runde 10:

17/8: Lillestrøm – Raufoss kl. 18.00

17/8: Strømmen – Øygarden kl. 18.00

17/8: Ull/Kisa – Stjørdals-Blink 18.00

Runde 11:

24/8: Ranheim – Strømmen kl. 18.00

24/8: Raufoss – Ull/Kisa kl. 18.00

25/8: Kongsvinger – Lillestrøm kl. 19.00

Runde 12:

28/8: Lillestrøm – Strømmen kl. 18.00

28/8: Ull/Kisa – Kongsvinger kl. 18.00

Runde 13 (31/8 og 1/9):

Strømmen – Jerv

Tromsø – Ull/Kisa

Øygarden – Lillestrøm

Runde 14 spilles (8/9 og 9/9):

Lillestrøm – Ranheim

Sogndal – Strømmen

Ull/Kisa – Øygarden

Runde 15 (14/9 og 15/9):

Ranheim – Ull/Kisa

Strømmen – HamKam

Tromsø – Lillestrøm

Runde 16 (21/9 og 22/9):

KFUM Oslo – Strømmen

Lillestrøm – Kongsvinger

Ull/Kisa – Raufoss

Runde 17 (25/9):

Jerv – Ull/Kisa

Strømmen – Lillestrøm

Runde 18 (28/9 og 29/9):

Lillestrøm – Jerv

Strømmen – Ranheim

Ull/Kisa – Tromsø

Runde 19 (5/10 og 6/10):

Jerv – Strømmen

Stjørdals-Blink – Lillestrøm

Øygarden – Ull/Kisa

Runde 20 (12/10 og 13/10):

Lillestrøm – Øygarden

Strømmen – Kongsvinger

Ull/Kisa – Ranheim

Runde 21 (19/10 og 20/10):

Ranheim – Lillestrøm

Stjørdals-Blink – Ull/Kisa

Øygarden – Strømmen

Runde 22 (26/10 og 27/10):

Lillestrøm – Sandnes Ulf

Strømmen – Raufoss

Ull/Kisa – Grorud

Runde 23 (30/10):

KFUM Oslo – Ull/Kisa

Raufoss – Lillestrøm

Sandnes Ulf – Strømmen

Runde 24 (2/11 og 3/11):

Lillestrøm – Tromsø

Strømmen – Sogndal

Ull/Kisa – Sandnes Ulf

Runde 25 (6/11):

Grorud – Strømmen

Sogndal – Lillestrøm

Åsane – Ull/Kisa

Runde 26 (9/11 og 10/11):

HamKam – Ull/Kisa

Lillestrøm – Åsane

Strømmen – Stjørdals-Blink

Runde 27 (16/11 og 17/11):

HamKam – Strømmen

Ull/Kisa – Lillestrøm

Runde 28 (23/11 og 24/11):

Lillestrøm – KFUM Oslo

Strømmen – Ull/Kisa

Runde 29 (30/11):

HamKam – Lillestrøm

Ull/Kisa – Sogndal

Åsane – Strømmen

Runde 30 (7/12):

Kongsvinger – Ull/Kisa

Lillestrøm – Grorud

Strømmen – Tromsø


Send inn tekst og bilder «

Fortell nyheter om deg selv, din idrettsklubb/forening osv., både på nett og i papir

Artikkeltags