Gå til sidens hovedinnhold

Her er hele Byfesten-programmet!

Artikkelen er over 4 år gammel

Lillestrøm fylles med artister, aktiviteter og trivelige folk. Se hva som skjer og hvor det skjer!

TORSDAG 15. JUNI 2017

HOVEDSCENEN PÅ TORVET 
18.00 Erkerival
19.00 Dårlig Hjort
20.00 Åpning ved ordføreren. Utdeling av Skedsmo kommunes arkitektur- og byutviklingspris, kulturpris og kunstnerstipend. 
20.15 Knut Anders Sørum
22.00 Blodsbrødre

KULTURSENTERETS UTESCENE
17.00 Fet kulturskole
18.00 Skedsmo kulturskole
19.30 K12 presenterer*
21.30 Unge Ferrari

JAZZ- OG BLUESTELTET
18.00 Heigh Chief
19.45 Audun Skjølberg m/band
21.30 High Red

STRØMMEN STORSENTER 
12.00 GT Sara
16.00 Hanne Krogh

FREDAG 16. JUNI

HOVEDSCENEN PÅ TORVET 
12.00 Klovnen Knerten og gratis boller til barna 
14.00 Lillestrøm Trekkspillklubb og servering av gratis kake
17.30 Bendik 
19.00 Sonny Alven 
20.00 LillestrømBanken - utdeling av Lokalbidraget
20.30 Hanne Boel 
22.00 Ammunition med Åge Sten Nilsen 

KULTURSENTERETS UTESCENE
17.30 Fat Fred & The Possumhunters 
19.00 Lillestrøm Musikkorps - hyllest til Chicago 
20.30 "Cover me". Hyllest til Bruce Springsteen ved Håvard Bakke
22.15 Sommaren är kort

JAZZ- OG BLUESTELTET
12.00 Musikklinja ved Lillestrøm videregående skole
17.00 Lillestrøm Storband & Helene E. Lorentsen
18.30 Three Souls
20.30 Modne Menn m/Bill Scott
22.30 The Big Blue

K12-SCENEN
- Unge artister fra lokalmiljøet
17.00 Følg med på www.byfesten.no
18.30 Toten Takeaway
20.00 Camilla Urdal  

CONNECT 
Lillestrøm Kultursenter
18.00-22.00 "Metalfest" med både lokale helter og mer etablerte metallband. På scenen står Drauger, Eodon, Visegard og selveste Svarttjern!! Rusfritt arrangement, gratis inngang.

K12-scenen - Unge artister fra lokalmiljøet (Bak K12)
17.00 - 17.30  Total Takeover
18.30 - 19.00  Camilla Urdal 
20.00 - 20.30  Oscar Monsrud

STRØMMEN STORSENTER
(2. etasje) 
12.00 Guren Hagen 
18.30 Vilde Winge (vinner av Norske Talenter)

STRØMMEN STORSENTER
(Il Padrino) 
19.00 Enda Kaldere

LØRDAG 17. JUNI

 

HOVEDSCENEN PÅ TORVET
12.00 Skjetten Dur & Moll
13.00 Klovnen Knerten
14.00 Lørenskog Musikkorps 
15.00 Kåring av årets rauseste bedrift 
15.30 Neon Vokal 
16.00 Moteshow ved Fretex 
16.15 Linedance med Skedsmo Western Club
16.30 Madam Qadam magedansskole 
17.00 Frisk Pust
17.45 Lions - utdeling av gave
18.30 Cezinando
19.15 Årets Romeriking 
20.00 Postgirobygget
22.00 Loveshack

KULTURSENTERETS UTESCENE
11.00 Lillestrøm Skolekorps
12.00 Kor i Lia 
13.00 Lillestrøm Byorkester
14.30 So are we
16.00 Elvarheim 
17.30 Ett Fett m/Adam Douglas
19.00 Bjelleklang 
20.30 Penthouse Playboys 
22.00 ABBA-show

JAZZ- OG BLUESTELTET
13.30 Skifer m/Elisabeth K. Hansen og Soulmates 
15.30 Lisa Lystam Family band 
17.00 Oscar Monsrud & Company
18.30 T-Bear & The Dukes of Rhythm
20.30 Ohio
22.30 Funk my Life

K12-SCENEN - unge artister fra lokalmiljøet (Bak bygget Kirkegata 12) 

14.00 Thea Sagvik
15.30 Isold Hekla Apeland 
17.00 Ida Atlas
18.30 Another Idiot  
20.00 Uavklart 

STRØMMEN STORSENTER

(2. etasje) 
11.00-15.00 Ansiktsmaling
11.30 Klovnen Knerten 
12.15 Kåring av beste barnetegning 
14.00 Selda fra Newton

SØNDAG 18. JUNI

HOVEDSCENEN PÅ TORVET
12.00 Norsk Ballettinstitutt
13.00 Danselinja ved Lillestrøm vgs. 
14.00 MGP Junior - Rebecca med venner Jørgen, Tobine og Beat2Fire
15.00 Superbarna 
16.00 Plopp

KULTURSENTERETS UTESCENE
13.00 Klovnen Knerten
13.30 Heksedans
14.00 Akershus Teater presenterer den internasjonale klovnen og ballongartisten Mr Toons

Kommentarer til denne saken