RASTA: Velholdt og pent 5-roms enderekkehus m/bl.a. 2 flotte bad, 2 terr., utebod og garasje. Meget barnevennlig.
Innhold
1 etg. - P-rom: 51 kvm, som inneholder:
Gang med ytterdør, bad/wc/vaskerom, kombinert
stue/spisestue, trapperom og kjøkken med spiseplass.
Sekundær rom (2 kvm):
Bod under trapp.
2 etg. - P-rom: 53 kvm, som inneholder:
Gang, bad/wc og 4 soverom.
Tilleggsdel:
Sportsbod og garasjeplass.
Adkomst
Adkomst til eiendommen fra kommunal vei via private veier og plasser for borettslaget.
Se vedlagt kartskisse på høyre side i Finn.no annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra ønsket startdestinasjon (eventuelt din boligadresse) til den aktuelle visningsboligen. Det vil også bli skiltet med visningsskilter fra EiendomsMegler1 til annonserte visninger. Velkommen!
Tomtebeskrivelse
Det er garasjeanlegg, rekkegarasjer, p-plasser og lekeplasser på fellesarealet. Tomta er dels opparbeidet og beplantet med plen og prydbusker, dels naturtomt i randsonene.
Det er hellelagt sti fra adkomstveien til inngangsdør i 1. etg. Det er sørvendt adkomstplatting på ca. 18 kvm og sportsbod på ca. 7 kvm med utvendig adkomst på inngangssiden. Det er plen og hekk på gavlsiden mot veien. På stuesiden er det nordvendt terrasse, ca. 14 kvm, plen og hekk. Det er stedvis synlig fjell i hagen.
Standard
I perioden 2006 til 2009 ble boligen omfattende oppgradert. Kjøkkeninnredningen ble byttet i 2006. Det er satt inn nye innerdører, peisovn ble montert i 2006 og luft- til luftbasert varmepumpe i 2007. El-anlegg ble oppgradert med nytt sikringsskap i 2006. Det ble lagt varmekabler på begge våtrom og i entré i 2008. Både bad/wc/vaskerom i 1. etg. og bad/wc i 2.etg. ble oppgradert i 2007. Alle parkettgulv ble slipt og lakkert. Rekkehuset har fått betydelig standardheving.
1. ETASJE:
Vindfang: Flislagt gulv med varmekabler, malt panel og malt tak.
Bad/vaskerom: Flislagt gulv med varmekabler, malt glassfiber på vegger og fliser i dusjsonen, malt tak med downlights, dusj med innsvingbare skjermvegger, hel nedfelt servant med underskap + 1 høyskap, wc, opplegg vaskemaskin.
Praktisk garderobe/bod under trapp.
Stue/spisestue: Parkett (ask), malt panel og malt tapet på vegger, malt tak, peis, varmepumpe og utgang til terrasse.
Kjøkken: Parkett (ask), malt glassfiberstrie og malt tak, hvit kjøkkeninnredning med takhøye skap, laminat benkeplate, lys og mosaikkfliser over benk.
Hvitevarer på kjøkken medfølger.
2. ETASJE:
Gang: Korkfliser, malt panel, malt tak med downlights.
Soverom 1: Vinylbelegg, malt tapet, malt tak, ca 1,5 metermed takhøye garderobeskap.
Soverom 2: Vinylbelegg, malt tapet og malt tak.
Soverom 3: Vinylbelegg, malt glassfiberstrie, malt tak, ca. 3 meter med takhøye garderobeskap, inspeksjonsluke til loft. Soverom 4: Laminat, malt glassfiberstrie, malt tak.
Bad: Fliser på gulv og vegger, varmekabler, malt takt med downlights, dusj med innsvingbare skjermvegger, vegghengt wc, servant med innredning og stort speil samt høyskap.
DIVERSE:
Dagens eiere benytter alarm. Borettslaget har kabel TV fra Get og det er muligheter for bredbånd. Kostnaden avhenger av programutvalg og hastighet.
Beliggenhet
Asbjørnsens vei ligger sentralt på Rasta i et populært om råde med rekkehus, blokker og villabebyggelse. Beliggenheten er barnevenlig og gir gode solforhold det meste av dagen. Det er lokalt senter med forretninger, servicetilbud og post på Rasta senter og relativt kort avstand til Triaden/Lørenskog storsenter med forretninger, servicetilbud og "bymessige" fasiliteter. Det er også stort forretningssenter på Metro. Nytt kulturhus ved Metro, Lørenskog Hus, ble tatt i bruk våren 2011. Det er bussstopp på Gamleveien med god forbindelse til Oslo. Det er skoler på alle trinn i Lørenskog, Steinerskole på Vallerud og flere barnehager i nærområdet. Området ligger nær Østmarka med tur-/skiterreng, bade-/fiskevann og lysløype i umiddelbar nærhet. Det er golfanlegg på Losby og idrettshaller/idrettsanlegg innen de fleste grener i kommunen.
Vei, vann og kloakk
Offentlig