...
MENER DET VAR RIKTIG: Henning Berg mener det var riktig å starte med Martin Husár og Mattis Bolly på venstrekanten selv om begge ble byttet ut i 2. omgang mot Vålerenga. FOTO: MARTIN SLOTTEMO LYNGSTAD

Mener laguttaket var riktig

ÅRÅSEN: Til tross for massiv kritikk mener Henning Berg han startet og avsluttet med riktig lag mot Vålerenga.

Publisert 19.08.2009 kl 16:11 Oppdatert 19.08.2009 kl 17:16

Tips en venn på e-post:

...

Omtalte lag og spillere


Henning Berg fikk mye kritikk – blant annet fra Romerikes Blad – for laguttaket til Vålerenga-kampen.

LSK-treneren mener imidlertid han gjorde det rette, selv om han er enig i at verken Martin Husár eller Mathis Bolly spilte opp mot sitt beste.

Begge ble byttet ut i pausen til fordel for Marius Johnsen og Magnus Myklebust.

– Jeg mener vi startet med det riktige laget og avsluttet med det riktige laget, sier LSK-treneren.

– Han var nervøs

Det begrunner han med følgende.

– Marius Johnsen kunne sannsynligvis ikke spilt 90 minutter. Da var det bedre å begynne med Martin, enn å bytte ham inn med 20 minutter igjen. Dessverre var han litt nervøs og spilte ikke så godt som han har gjort på trening, men jeg har sett kampen på video og synes ikke han var så svak som dere ville ha det til. Han hadde blant annet flere gode involveringer offensivt, sier treneren.

Romerikes Blad ga Husár to poeng på børsen.

Berg er enig i at Mathis Bolly ikke heller fikk ut potensialet, men mener heller ikke det var feil å velge ham.

– Det var vel først og fremst miksen Husár/Bolly på venstresiden som ble kritisert...

– Det synes jeg heller ikke det er grunn til å gjøre. Mathis er en bra spiller defensivt som løper mye. Han varierer en del, men er svært god på sitt beste. Dessuten leverte han mye positivt, ikke minst også defensivt mot Tromsø og Rosenborg. Men heller ikke han kom opp helt på nivå på Ullevaal.

Mener du Henning Berg gjorde det riktige laguttaket mot Vålerenga? Si din mening nederst i artikkelen!

Ollies fysikk

– Men du mente det var nødvendig å gjøre bytter i pausen...

– Ja, fordi de to nevnte ikke nådde opp til sitt vanlige nivå. Men at Vålerenga skapte mindre etter hvilen skyldes nok ikke byttene. De var rett og slett ikke så gode. Jeg tror ikke andreomgangen hadde sett så mye annerledes ut hvis vi ikke hadde gjort skiftene i pausen.

– Mange mener også det var merkelig at du tok ut Edwin Eziyodawe og ikke Olivier Occean, samt at du ikke startet med Arild Sundgot...

– Edwin kan også langt bedre enn det han viste. Samtidig fikk vi "Ollie" mer rettvendt med Arild som spissmakker. Kamputviklingen gjorde at vi kom høyere i banen og dermed ville ha Ollie og Arild i boks for innlegg. Det er flere grunner til vi at Arild ikke startet. Han har slet med akillesproblemer i perioden før kampen. Dessuten ville vi ha to spisser som er litt mer mobile hvis vi ble presset tilbake, samt Ollies fysikk passet bedre hvis det ble en kamp med mange dueller.

søndag

16

august

Vålerenga - Lillestrøm 0 - 1

Tippeligaen 2009 - søndag 16. august kl 20:00, Ullevaal Stadion

Les fullstendig kampreferat



LSK-STATISTIKKEN

Årets spiller 2011

Årets spiller i LSK 2011. Les mer


Toppscorer'n 2011

LSKs toppscorerliste: Les mer


Assist-toppen 2011

Disse står bak LSK-målene. Les mer


Kort-toppen 2011

LSKs kortstatistikk. Les mer



LSK BILDESERIER

Årets første LSK-trening

...


TIPS OSS

Telefon: 63 80 00 00
SMS: rbtips til 2005
MMS: rbtips til 2005
E-post: tips@rb.no

KONTAKT OSS

Telefon: 63 80 50 50
Telefaks: 63 80 48 70
E-post: E-post: redaksjonen@rb.no
Besøk: Roseveien 1, 2007 Kjeller
Post: Postboks 235, 2001 Lillestrøm

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Thor Woje
Nettredaktør: Arne Kongsnes
Teknisk ansvarlig: Dmitry Valberg

© OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
rb.no/Romerikes Blad er er ikke
ansvarlig for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.