...

Slik var Tippeligaen 2008

Slik gikk det i Tippeligaen i 2008. Alle kampene og resultatene.

Publisert 03.12.2007 kl 16:16 Oppdatert 17.11.2008 kl 10:00

Tips en venn på e-post:


Omtalte lag og spillere


lørdag

29

mars

Vålerenga - Aalesund 1 - 0

Tippeligaen 2008 - lørdag 29. mars kl 19:00, Ullevaal Stadion

Les kampreferat

Runde 1

29. mars

Vålerenga-Aalesund 1-0

30. mars

Lillestrøm-Tromsø 1-1
(L: Selvmål, Ramovic)

Molde-Stabæk 0-0

Bodø-Glimt-Ham-Kam 2-0

Viking-Strømsgodset 1-0

Brann-Fredrikstad 4-2

31. mars

Rosenborg-Lyn 2-1

Runde 2

5. april:

Aalesund-Brann 4-2

6. april:

Tromsø-Vålerenga 2-0

Lyn-Bodø-Glimt 3-1

Fredrikstad-Molde 2-1

Ham-Kam-Viking 3-2

Stabæk-Lillestrøm 4-2
(L: Mouelhi str., Riseth)

7. april:

Strømsgodset-Rosenborg 3-2

Runde 3

12. april:

Rosenborg-Fredrikstad 1-2

13. april:

Lyn-Ham-Kam 2-1

Lillestrøm-Vålerenga 0-3

Molde-Tromsø 0-0

Bodø-Glimt-Stabæk 1-1

Viking-Aalesund 2-1

14. april:

Brann-Strømsgodset 1-1

Runde 4

19. april:

Stabæk-Brann 3-0

20. april:

Tromsø-Viking 0-1

Lillestrøm-Molde 1-1
(L: Occean)

Strømsgodset-Lyn 2-1

Vålerenga-Rosenborg 1-1

Aalesund-Ham-Kam 5-0

21. april:

Fredrikstad-Bodø-Glimt 2-0

Runde 5

26. april:

Rosenborg-Tromsø 0-1

27. april:

Lyn-Fredrikstad 0-0

Molde-Strømsgodset 0-0

Bodø-Glimt-Aalesund 2-1

Ham-Kam-Stabæk 0-2

Brann-Lillestrøm 2-1
(L: Sundgot)

28. april:

Viking-Vålerenga 2-3

Runde 6

3. mai:

Tromsø-Brann 0-0

4. mai:

Fredrikstad-Ham-Kam 2-1

Strømsgodset-Bodø-Glimt 1-2

Vålerenga-Molde 1-2

Aalesund-Lyn 0-4

Stabæk-Rosenborg 1-0

5. mai:

Lillestrøm-Viking 2-0
(L: Sundgot, Occean)

Runde 7

16. mai:

Lyn-Stabæk 0-2

Fredrikstad-Aalesund 5-0

Molde-Viking 2-3

Rosenborg-Lillestrøm 4-0

Bodø-Glimt-Tromsø 2-0

Brann-Vålerenga 1-0

19. mai:

Ham-Kam-Strømsgodset 1-1

Runde 8

24. mai:

Molde-Rosenborg 1-2

25. mai:

Tromsø-Lyn 2-0

Lillestrøm-Ham-Kam 0-0

Strømsgodset-Fredrikstad 1-0

Vålerenga-Bodø-Glimt 0-0

Viking-Brann 1-2

26. mai:

Stabæk-Aalesund 2-1

Runde 9

31. mai:

Brann-Molde 3-4

1. juni:

Fredrikstad-Stabæk 0-3

Rosenborg-Viking 2-0

Aalesund-Strømsgodset 3-1

Lyn-Vålerenga 2-0

2. juni:

Bodø-Glimt-Lillestrøm 1-0

6. august:

Ham-Kam-Tromsø 0-1

Runde 10

4. juni:

Rosenborg-Brann 1-1

5. juni:

Vålerenga-Ham-Kam 3-0

7. juni:

Strømsgodset-Stabæk 0-0

8. juni:

Tromsø-Fredrikstad 0-1

Lillestrøm-Aalesund 3-0
(L: Occean 2, Sundgot)

Molde-Lyn 0-1

Viking-Bodø-Glimt 2-0

Runde 11

27. juni:

Bodø-Glimt-Rosenborg 1-1

28. juni:

Lyn-Viking 1-1

Strømsgodset-Lillestrøm 2-1
(L: Sundgot)

Ham-Kam-Brann 0-0

Aalesund-Molde 1-1

Stabæk-Tromsø 2-4

30. juni:

Fredrikstad-Vålerenga 2-1

Runde 12

2. juli:

Rosenborg-Aalesund 3-1

5. juli

Brann-Bodø-Glimt 4-1

6. juli

Tromsø-Strømsgodset 2-0

Lillestrøm-Lyn 1-2
(L: Occean)

Molde-Ham-Kam 2-0

Vålerenga-Stabæk 2-1

7. juli

Viking-Fredrikstad 1-1

Runde 13

9. juli:

Ham-Kam-Rosenborg 2-1

12. juli:

Aalesund-Tromsø 1-3

13. juli:

Fredrikstad-Lillestrøm 4-0

Strømsgodset-Vålerenga 1-3

Bodø-Glimt-Molde 2-2

Stabæk-Viking 0-0

14. juli:

Lyn-Brann 1-1

Runde 14

19. juli:

Molde-Vålerenga 5-1

20. juli:

Tromsø-Ham-Kam 2-1

Lyn-Strømsgodset 3-2

Lillestrøm-Bodø-Glimt 3-0
(L: Sundgot 2, Occean)

Brann-Aalesund 1-2

21. juli:

Stabæk-Fredrikstad 5-1

23. juli:

Viking-Rosenborg 0-1

Runde 15

26. juli:

Fredrikstad-Brann 1-0

27. juli:

Strømsgodset-Molde 4-0

Bodø-Glimt-Lyn 2-1

Ham-Kam-Lillestrøm 1-2
(L: Occean 2)

Aalesund-Viking 1-2

28. juli:

Vålerenga-Tromsø 0-0

6. august:

Rosenborg-Stabæk 1-2

Runde 16

2. august:

Brann-Ham-Kam 4-1

Vålerenga-Fredrikstad 1-1

3. august:

Lillestrøm-Strømsgodset 3-1
(L: Bjørkøy, Occean, Stensaas)

Viking-Lyn 2-0

Stabæk-Bodø-Glimt 4-1

Tromsø-Rosenborg 4-0

4. august:

Molde-Aalesund 0-0

Runde 17

9. august:

Strømsgodset-Brann 2-0

10. august:

Lyn-Lillestrøm 1-0

Bodø-Glimt-Viking 3-2

Ham-Kam-Vålerenga 1-1

Aalesund-Stabæk 1-2

Rosenborg-Molde 3-0

11. august:

Fredrikstad-Tromsø 2-0

Runde 18

23. august:

Stabæk-Lyn 1-1

24. august:

Tromsø-Aalesund 1-0

Molde-Bodø-Glimt 1-2

Ham-Kam-Fredrikstad 1-1

Viking-Lillestrøm 0-0

Brann-Rosenborg 0-0

25. august:

Vålerenga-Strømsgodset 1-2

Runde 19

30. august:

Aalesund-Fredrikstad 0-0

31. august:

Lyn-Tromsø 3-3

Strømsgodset-Ham-Kam 1-2

Bodø-Glimt-Brann 3-1

Viking-Molde 3-3

Rosenborg-Vålerenga 2-0

1. september:

Lillestrøm-Stabæk 1-1
(L: Brenne)

Runde 20

13. september:

Tromsø-Bodø-Glimt 0-0

14. september:

Molde-Lillestrøm 1-1
(L: Occean)

Ham-Kam-Aalesund 2-1

Stabæk-Strømsgodset 6-0

Fredrikstad-Rosenborg 1-1

Brann-Viking 1-1

15. september:

Vålerenga-Lyn 1-2

Runde 21

20. september:

Bodø-Glimt-Fredrikstad 2-1

21. september:

Lyn-Molde 0-3

Rosenborg-Ham-Kam 4-0

Strømsgodset-Tromsø 1-3

Aalesund-Vålerenga 0-0

Viking-Stabæk 4-1

22. september:

Lillestrøm-Brann 1-1
(L: Pedersen)

Runde 22

27. september:

Tromsø-Lillestrøm 0-1
(L: Kippe)

28. september:

Fredrikstad-Strømsgodset 2-1

Vålerenga-Viking 0-1

Ham-Kam-Bodø-Glimt 2-2

Brann-Lyn 2-0

Aalesund-Rosenborg 1-2

29. september:

Stabæk-Molde 19.00

Runde 23

4. oktober:

Stabæk-Ham-Kam 3-0

5. oktober:

Lillestrøm-Fredrikstad 1-2
(L: Sundgot)

Strømsgodset-Aalesund 0-1

Bodø-Glimt-Vålerenga 1-2

Viking-Tromsø 2-1

Lyn-Rosenborg 1-2

6. oktober:

Molde-Brann 3-2

Runde 24

18. oktober:

Tromsø-Molde 4-4

19. oktober:

Fredrikstad-Viking 1-0

Rosenborg-Strømsgodset 1-1

Ham-Kam-Lyn 3-2

Aalesund-Bodø-Glimt 1-0

Brann-Stabæk 1-2

20. oktober:

Vålerenga-Lillestrøm 3-1
(L: Riseth)

Runde 25

26. oktober:

Lyn-Aalesund 3-0

Lillestrøm-Rosenborg 4-2
(L: Occean 2, Myklebust, Sundgot)

Molde-Fredrikstad 1-2

Bodø-Glimt-Strømsgodset 3-2

Viking-Ham-Kam 3-0

Stabæk-Vålerenga 6-2

Brann-Tromsø 1-1

Runde 26

2. november:

Tromsø-Stabæk 1-0

Fredrikstad-Lyn 0-2

Rosenborg-Bodø-Glimt 1-3

Strømsgodset-Viking 3-2

Vålerenga-Brann 0-1

Ham-Kam-Molde 0-1

Aalesund-Lillestrøm 3-0

På forsiden nå


...

Sarah Emilie (11) håper de som mobber leser det hun har skrevet

Sarah Emilie (11) vil ha slutt på all mobbing. Hun håper et leserbrev til Romerikes Blad vil hjelpe mot målet.

...

– Det er fantastisk gøy og føles helt utrolig!

Kamilla Kletten (18) fra Fetsund er klar for semifinale I Idol, etter at hun gikk videre fra onsdagens sending.

Se Bak Mål: Skedsmo-toppscorer Didrik Mostue la på røret da Liverpool ringte

I denne utgaven møter vi Lørenskogs ishockeys nye trener Kenneth Larsen. Fra breddefotballen har vi Aurskog/Finstadbrus Thomas Lerdahl og Didrik Mostue som gjester i sofaen.

...

– De har kjørt på med paragrafrytteri og satt moralen til side

Brødrene Strandbakkens onkel ville at nevøene skulle arve huset hans når han døde. Pinsemenigheten Filadelfia ville det annerledes.