...
FUNNET SKUTT: Det var ved denne bensinstasjonen at mannen kom sterkt blødende. FOTO: DAN ÅSEN HANSEN

– Jeg er blitt skutt!

NES: – Skaff en ambulanse! Jeg er blitt skutt! sa 36-åringen og segnet om ved kassa.

Publisert 08.02.2010 kl 18:02 Oppdatert 08.02.2010 kl 19:33

Tips en venn på e-post:

...
BILEN: 36-åringen skal ha kjørt bil til bensinstasjonen. Foto: Dan Åsen Hansen
...
UNDERSØKER: Politiet undersøker inne på bensinstasjonen der mannen kom blødende inn. Foto: Dan Åsen Hansen

Det forteller den unge mannen som sto i kassa på Esso-stasjonen på Herbergåsen søndag kveld til glomdalen.no.

Offerets eget belte ble strammet hardt rundt låret for å begrense blødningen. Skuddet hadde gått inn bakfra. Den skadde ble liggende på gulvet foran kassa, med beinet opp.

Den ansatte varslet så sin sjef, som tilfeldigvis var i vaskehallen for å vaske privatbilen sin.

Blodspor overalt

– Mannen hadde ført forsøkt å ta seg til toalett innerst i lokalet, men hadde snudd. Det var blodspor overalt, forteller Audun Hagen, medeier og daglig leder ved Esso-stasjonen på Herbergåsen.

Til Hagen hadde mannen, som var ved bevissthet, fortalt at han ble skutt mens hans sto og urinerte ved avkjøringen til Funnefoss. Hagen kjente ikke skuddofferet fra før.

Bensinstasjonsinnehaveren er ikke overrasket over å oppleve grov vold i nærmiljøet.

Audun Hagen er bosatt på Opakermoen og forteller om et lokalt og tungt belastet miljø. Men Hagen presiserer at han ikke har noen holdepunkter for å knytte dette miljøet til skytingen søndag kveld.

– Det er flere her i nabolaget som vi har nektet adgang hit til stasjonen, fordi de har stjålet bensin eller andre varer. De har kommet tilbake og opptrådt truende, både med kniver og barkespader. De forlanger å bli behandlet som andre kunder, sier Hagen.

– Vi er vant til litt av hvert. Men ikke at folk skyter på hverandre, sier han.

Skal slappe av

Den unge mannen som sto i kassa er deltidsansatt. Han ønsker ikke navnet sitt i avisa, men sier dette til Glåmdalen:

– Jeg tror det skal gå bra. Men det kan være greit å slappe av litt etter dette. Jeg skulle uansett ha fri noen dager nå.


TIPS OSS

Telefon: 63 80 00 00
SMS: rbtips til 2005
MMS: rbtips til 2005
E-post: tips@rb.no

KONTAKT OSS

Telefon: 63 80 50 50
Telefaks: 63 80 48 70
E-post: E-post: redaksjonen@rb.no
Besøk: Roseveien 1, 2007 Kjeller
Post: Postboks 235, 2001 Lillestrøm

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Thor Woje
Nettredaktør: Arne Kongsnes
Teknisk ansvarlig: Dmitry Valberg

© OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
rb.no/Romerikes Blad er er ikke
ansvarlig for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.