OPAKER: Mannen stoppet i veikanten for å slå lens. Deretter ble han skutt av en ukjent mann. Væpnet politi og politihelikopter jakter nå gjerningsmannen.
«Mafia II» lar deg oppleve livet som banditt i etterkrigstidens USA. Les mer
|
Stig Atle Bakke
E-post
|
|
| Publisert 07.02.2010 kl 20:44 Oppdatert 09.02.2010 kl 15:02 |
Politiet fikk melding om skuddepisoden klokka 20.04 søndag kveld.
– En mann kom inn på Esso-stasjonen på Opaker og sa han var skutt i beinet av en for ham ukjent gjerningsperson, sier operasjonsleder Patrick Solberg i Romerike politidistrikt til Romerikes Blad.
Ifølge politiet er mannen en 36-åring fra Hedmark. Han skal etter det Romerikes Blad erfarer, være en kjenning av politiet.
Søndagshandelen gikk som normalt og folk fylte bensin som vanlig da mannen kom kjørende til bensinstasjonen. Der kom han seg inn og segnet om.
Mannen blødde kraftig fra låret. Innehaveren av ESSO-stasjonen, Audun Hagen, forteller til glomdalen.no at episoden opplevdes svært ubehagelig for den som hadde kveldsvakt på stasjonen og at vedkommende ble tatt spesielt vare på etter episoden.
Mannen som er skutt er blitt fløyet med helikopter til Ullevål.
Politiet opplyser til Romerikes Blad søndag kveld at mannen er alvorlig, men ikke livstruende skadet.
Politiet fikk melding om hendelsen via AMK.
Etter det Romerikes Blad kjenner til, skal mannen ha stoppet i veikanten i nærheten av Esso-stasjonen for å urinere. Helt plutselig skal det ha kommet en bil opp på siden av mannen og en person skal ha skutt ham i beinet.
Politiet har foreløpig ikke noe signalement på gjerningspersonen, og de forsøker nå å finne det eksakte åstedet for skudd-episoden. De vet heller ikke hva slags våpen som er brukt eller hva slags bil gjerningspersonen satt i.
Både væpnet politi og et politihelikopter søkte i går kveld og natt etter gjerningsmannen.
Lensmann Bernt Ingar Jahren i Nes satte i går sammen en egen gruppe som skal jobbe med saken. Også politiet i Hedmark bistår i jakten.
– Vi etterforsker saken bredt og forsøker nå å komme i kontakt med vitner og andre som kan vite noe om hendelsen. Vi ber eventuelle vitner eller andre som vet noe om å kontakte politiet, sier seksjonsleder for operasjonssentralen i Romerike politidistrikt, Per Martin Ødegård, til Romerikes Blad.
Meteorologisk institutt har oppsummert sommeren: – Den har vært våtere og litt varmere enn normalt. Les mer
To biler kjørte i hverandre. Les mer
Hopp-kometen Atle Pedersen Rønsen har Diabetes type 1 og gleder seg derfor over de nye vekt-reglene.Les mer
Terningkast 1 i VG slår ikke ut Marion Ravn. Hun er stolt av sitt nye album. Les mer og si dine mening!