LILLESTRØM:
«Alice i Eventyrland» er fascinerende og helt absurd. En helt gjennomført eventyrverden. Les anmeldelsen – se trailer!
«Aliens vs. Predator» er en forrykende kamp mellom universets farligste vesener. Les mer
| Publisert 13.12.2006 kl 23:00 Oppdatert 13.12.2006 kl 23:00 |
Helse- og sosialsjefen i barnets hjemkommune sier at de vurderer situasjonen for barnet løpende.
– Vi foretar en løpende vurdering om dette er riktig plass for barnet. Så langt har vi vurdert det som det beste for barnet. Men jeg må legge til at dette ikke er en varig plassering av henne, sier hun.
– Men er det til barnets beste å bo i en institusjon der hun mobbes og plages?
– Jeg kjenner ikke detaljene rundt hennes situasjon nå, men vi har et aktivt fokus på alt rundt barnet, også plasseringen på denne institusjonen.
– Vil barnet måtte feire jul på institusjonen?
– Dette er detaljer jeg ikke kan kommentere. Men hvis det er ønskelig fra mor at barnet feirer jul hos henne, vil det også bli vurdert, sier hun og legger til:
– Jeg har full tillit til det arbeider og de vurderingen som gjøres av saksbehandlere hos oss. Vi har hatt en kritisk, intern gjennomgang av hele saken, og føler oss trygge på at det vi gjør er riktig.
Havarikommisjonen på Kjeller står overfor et mysterium hvorfor et russisk passasjerfly tok av fra feil bane på Gardermoen 25. februar i år. Les mer
Coop Norge bygger sentrallager til 1,4 milliarder i Gardermoen Næringspark. I 2014 åpner det 50.000 kvadratmeter store bygget. De 400 ansatte vil ha et stort innslag av «joystickingeniører». Les mer
Politiet jobber for å finne ut hva som skjedde før brannen i Maura. Les mer
Ett av fjorårets mest populære norske band, Donkeyboy, kommer til Sørumsand i juni. Fredag 4. juni står gruppa fra Drammen på scenen under Sørumsand-dagene. Les mer
Aksel Lund Svindal kjørte inn til en 12.plass i dagens utforrenn i Garmisch. LES MER!
Alexander Rybak og Jahn Teigen er bare to munnharpeholdere. Sjekk alle Spellemann-vinnerne HER!