– Jeg kjenner ikke de konkrete opplysningene. Men dersom der er slik, så beklager vi dette og tar tak i problemene, sier leder på institusjonen.
«Alice i Eventyrland» er fascinerende og helt absurd. En helt gjennomført eventyrverden. Les anmeldelsen – se trailer!
«Aliens vs. Predator» er en forrykende kamp mellom universets farligste vesener. Les mer
| Publisert 29.11.2006 kl 23:00 Oppdatert 29.11.2006 kl 23:54 |
Romerikes Blad velger å ikke navngi vedkommende for ikke å identifisere hvilke institusjon dette gjelder. Lederen henviser til nestleder om konkrete opplysninger på barneavdelingen. Det lykkes ikke Romerikes Blad å komme i kontakt med vedkommende i går kveld.
På websiden til institusjonen står det at målgruppen er barn i alderen 6–12 år med omfattende sammensatte vansker.
– Er dette en avdeling for problembarn?
– Ja, det er det, sier lederen.
– Hvordan ser du som fagmann på å plassere ei normalt fungerende jente i 11-årsalderen sammen med problembarn?
– Det representerer en stor utfordring. Likevel er der ingen umulig utfordring. Vi har fagfolk med bakgrunn både innen barnevernsfag og barnepsykiatri. Men det er ikke vår oppgave å vurdere om dette er en egnet plassering for denne jenta. Vi har fått saken fra barnevernstjenesten.
– Representerer det noe problem at hun er eneste jente?
– Nei, det gjør det ikke. Vi har en oversiktlig avdeling.
– Har hun anledning til å snakke med jevnaldrende jenter?
– Det har hun ikke. Foreløpig har hun kun kvinnelige ansatte av samme kjønn å forholde seg til.
Nyvalgt fotballpresident Yngve Hallén sa etter han ble valgt at han gjerne så at Norge og Sverige søkte EM 2020. LSK-leder Per Mathisen er enig.Les mer
Tatt for trusler og ruskjøring. Les mer
Kjørte med mobil i hånda og droppet bilbelte. UP på plass flere steder. Les mer
33-åring knuste flere glassdører og truet de ansatte med å ta i bruk kjøkkenkniven. Les mer
Et kraftig etterskjelv rystet hovedstaden Santiago og sentrale deler av Chile torsdag. Les mer
Mistenkelige menn tatt av politiet
– Så nærme virkeligheten man kommer
RB-sporten tror ingen klarer å slå RBK i år heller, men det blir jevnere enn i fjor. Slik ender Tippeligaen 2010!Les mer
Nyvalgt fotballpresident Yngve Hallén ser gjerne at Norge og Sverige søker EM 2020.Les mer