Kjendisaksjon

KLØFTA:: Da Terje Nordbø så katastrofebildene fra Sør Øst Asia ønsket han å gjøre mer enn å sende noen kroner. Dermed startet han Aksjon Borgen.

POPULÆRE BILDESERIER

Amcar-festen 4. juli

...

Uteliv uke 26

...

Nyfødte uke 26

...

Brudepar juni 2010

...
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 

GALLERI ROMERIKE

SJEKK TERNINGKASTENE!

...
Terningkast: 2

Kjempekjedelig kjempe

Det finnes flere grunner mot å se denne platte filmen enn for.LES ANMELDELSE - SE TRAILER!
...
Terningkast: 3

Tom Jones: Praise & Blame

Tilbake til feil røtterLes anmeldelsen
...
Terningkast: 4

Kongen av landeveien

Pro Cycling Manager byr på velkjente funksjoner og sykkelritt. Les mer


Lesernes egne bilder

Av Pernille Vestengen pernille.vestengenrb.no 63 97 96 00
Publisert 19.01.2005 kl 23:00 Oppdatert 19.01.2005 kl 23:00

Tips en venn på e-post:

...
GOD TIL Å OVERTALE: Til daglig jobber Terje Nordbø som prosjektleder i firmaet InPress, men han er også utdannet lydtekniker. En bakgrunn som kom godt med da han skulle skaffe kjendiser til å opptre på Aksjon Borgen. Blant artistene som takket ja er Knut Anders Sørum, Idol-Sandra, Julemorgen-Elisabeth og Idol-Rebecca.FOTO: MORGAN ANDERSEN

– Det føltes for lettvint bare å ringe et nummer for å gi en hundrelapp, forteller Terje Nordbø. Og slik begynte det som skulle bli Aksjon Borgen å ta form.

Allerede den tredje januar satt Nordbø i møte med rektoren for Borgen skole, der hans eldste datter Amanda (7) er elev.

– For å gjøre en lang historie kort, så fikk jeg kjapt ja fra både rektor og medarrangørene. Borgen idrettslag, Borgen vel, Borgen skole og FAU ved skolen stiller opp på arrangørsiden, mens Røde Kors, som får alle pengene vi klarer å samle inn, stiller med stand og aktiviteter, forteller Nordbø, som fikk med seg en venn, som også har barn ved Borgen skole, til å spore opp artister de kunne invitere.

– De var heller ikke vonde å be – når vi først fikk tak i dem.

Faktisk fikk Nordbø etterhvert så mange "Ja!" at Aksjon Borgen måtte gå over to arrangementer. På aksjonsdagen lørdag den 29. januar, blir det først underholdning, aktiviteter, salg av mat, lotteri og loppemarked på Borgen skole mellom 12.00 og 17.00. Blant artistene som opptrer er Idol-Sandra og Julemorgen-Elisabeth.

Så, klokka 19.00, blir det konsert med Idol-Rebecca, Kine Ludvigsen, Edward John og Knut Anders Sørum i Ullensaker kirke. Billetter blir lagt ut hos Ark bokhandel på Jessheim og på Kløfta.

– Jeg har tre mål for denne aksjonen – samle inn så mye penger som mulig, skape engasjement og gjøre noe i praksis. Sist men ikke minst håper jeg dette vil bli en skikkelig familiedag, for jeg tror det er viktig for ungene å få delta i denne typen aktiviteter.

Lønn for strevet det har allerede Terje Nordbø fått. For noen dager siden kom datteren Amanda hjem og fortalte ham at hun var veldig stolt av pappaen sin, og slikt varmer som kjent pappahjerter aller mest.

...

Ndure misset igjen

Sprinteren dro til Barcelona for å vinne 200 meter. Han endte på 5. plass. Les mer

...

Fra glamourmodell til treningssjef

Helene Rask (29) var Norges mest kjente glamourmodell. Nå har hun lagt modellyrket på is – og mandag starter hun i ny jobb i Lillestrøm. Les mer

...

Funnet omkommet

Mannen som hoppet i Vorma er funnet druknet. Les mer

...

Til legevakta med nakkesmerter

Kolliderte med annen bilist. Les mer

...

«Villmannen» vender hjem

I ett år har Kristoffer Clausen (34) fra Fetsund bodd i villmarka. Nå blir opplevelsene hans bok. Les mer

MEST LESTE SAKER

LOKALE NYHETER - 10 SISTE


Medlemmer på romerike.no

Det skjer

Nyheter vi snakker om

Lesernes egne bilder

LSK-MAGASINET - TOPPSAKEN

...

Karantene for Eriksen

LSK-spiller Lars-Kristian Eriksen må stå over lørdagens kamp mot Kongsvinger. Les mer

LOKAL SPORT - TOPPSAKEN

...

Ndure misset igjen

Sprinteren dro til Barcelona for å vinne 200 meter. Han endte på 5. plass. Les mer

LOKAL KULTUR - TOPPSAKEN

...

«Villmannen» vender hjem

I ett år har Kristoffer Clausen (34) fra Fetsund bodd i villmarka. Nå blir opplevelsene hans bok. Les mer

LES RB SOM E-AVIS

TEGNESERIER

BILDESERIER

Uteliv uke 28

...

Tordennatt på Romerike

...

Publikumsliv, LSK-RBK

...
Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

TIPS OSS

Telefon: 63 80 00 00
SMS: rbtips til 2005
MMS: rbtips til 2005
E-post: tips@rb.no

KONTAKT OSS

Telefon: 63 80 50 50
Telefaks: 63 80 48 70
E-post: E-post: redaksjonen@rb.no
Besøk: Roseveien 1, 2007 Kjeller
Post: Postboks 235, 2001 Lillestrøm

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Thor Woje
Nettredaktør: Arne Kongsnes
Teknisk ansvarlig: Dmitry Valberg

© OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
rb.no/Romerikes Blad er er ikke
ansvarlig for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.