SKI:(Follo – Lørenskog 3-3). Kim Holmen feide gjennom Follo-forsvaret på overtid – og ble meid over ende av Morten Einar Andersen. Rødt kort, men Follo-backen reddet spenningen i 2. divisjon.
– Stygt gjort, men jeg kan jo i og for seg forstå at han gjorde det. Jeg hadde hatt klar bane alene med keeper, sa Kim Holmen.
I en slik posisjon i rein løpsduell, er det ingen i hele landet som har sjanse mot Lørenskog fotrappe spiss. En mulig fire poengs ledelse ble dermed til det ene Lørenskog har på Follo i teten av divisjonen. Helt umulig å hente dem inn er det heller ikke for Ull/Kisa og Nybergsund fire og fem poeng etter tabelleneren.
– Vi hadde jo sjanser til å avgjøre det hele tidligere, men rotet det til. Likevel er jeg ikke misfornøyd. Vi er fortsatt ubeseiret, sa Kim.
Nærmest til å avgjøre kampen var venstre back Stian Kristoffersen, som med sitt meget gode frispark midt i 2. omgang var nær ved å øke ledelsen til 4-1.
Grunnen til at det bare ble det ene poenget for Lørenskog var lurvete forsvarsspill på dødballsituasjoner. Ved alle tre målene hadde flere spillere sjanser til å få ballen unna, uten at de greide det.
– Egentlig vet jeg ikke hva som skjedde. Vi var ikke tøffe nok i de duellene, mente midtstopper Jørgen Isnes.
– Follo fikk et trøkk på oss de siste 25 minuttene, og er fysisk sterke å møte. Men vi kan ikke tenke på at vi tapte to poeng her. Vi leder serien og skal greie dette.
Trener Thomas Berntsen lar ikke spillerne miste motet etter to tapte poeng i sluttminuttene.
– Noen ganger, som mot Nybergsund (også 3-3), går det vår vei. Denne gangen misset vi. Vi må bare trene ekstra mye på å unngå dødballsituasjoner som gir motstanderne så store sjanser som i dag.
– Der har et par vanskelig kamper til nå?
– Ja, LSK 2 og Jotun er harde motstandere for oss. Men ingen har slått oss ennå, så vi skal fortsette å forsøke å unngå tap.
Offensivt var Lørenskog meget dyktige før pause. Kim Holmen, Jørgen Nås og Anders Engh er en trio som skaper trøbbel for ethvert forsvar. Sistnevnte holder Fredrik Dahm på benken for tida.
Johan Nås klemte til etter 13 minutter. Først holdt Jan Otto Mostue på å rote det til. Da kom Nås og banket ballen i mål, fra 20 meter.
2-0 scoringen var det Anders Engh som gjorde. men Kim Holmen var mannen bak, da han fosset til dødlinja og spilte inn til Engh, som måtte score for åpent mål.
3-1 gjorde Holmen sjøl. Anders Kristoffersen skjøt et frispark, Follo ga retur. Den havnet hos Holmen, som sendte ballen i vinkelen.
På midtbanen jobbet Bård André Nilssen knallhardt defensivt, og var med framover. men i sluttminuttene ble han for ivrig og pådro seg et nytt gult kort. han har kartantene når kampen mot LSK 2 skal spilles i neste serierunde.
– Da regner jeg med at vi kommer til å satse på 4-4-2 igjen, sier trener Thomas Berntsen.
Stygt gjort, men jeg kan jo i og for seg forstå at han gjorde det. Kim Holmen
Sportssjef Vidar Løfshus anbefaler Petter Northug å flytte fra Norge for å få ro.
Vi klemmer til med et spenstig tredjevalg som banker i to rebuser ...
Vink farvel til Fair play-ligaen. Nå kommer ...
Vi tror meget hjemmesterke Sheffield Wednesday eliminerer Blackpoo...
Olav Mikkelborg har fått en pangstart på sesongen og sitter opp ba...
Liverpool har statistikken på sin side, men i kveld er de røde ute...
Dopingdømte Alberto Contador (29) fortsetter sykkelkarrieren og gjentok tirsdag at han er uskyldig dømt til to års utestengelse fra sykkelsporten. Les mer
Skihopperen Anders Bardal tok sin sjette NM-tittel med seier i storbakke-NM tirsdag. Det var første gang Steinkjer-hopperen fikk kongepokalen. Les mer