(Push Bagder music) 13 spor, spilletid 51:33
De synger gamle, kristne tradisjonslåter, men det er lite tradisjonelt over juleplata til søstrene Ingelin Reigstad Norheim og Hildegunn Garnes Reigstad.
Allerede fra første spor, "I denne søte juletid", blir vi overrasket av et stilig indisk countrypreg. Andre arrangementer er vanskelige å sette i bås. Ofte vokalpreget, gjerne rubato, med harper, klokker, orgel og diverse strengeinstrumenter. Garness preger sangene grundig med egen stil, og er dristige i den nærmest truende "Stille natt".
Tvillingsøstrene er gode låtskrivere, noe de viser i "The Shepherds song". Spesiell er også "Fangens julekveld", basert på et dikt skrevet av en innsatt i Akershus Kretsfengsel i 1932. Gripende, og vakkert arrangert og framført.
Som juleplate, annerledes, og kanskje ikke den lettest fordøyelige. Men du verden, så tøft!
Kaja Schau Knatten