(Hunters Records) 15 spor, spilletid: 69.52
| Publisert 16.11.2009 kl 23:00 Oppdatert 17.11.2009 kl 19:11 |
Jan Tore Lauritsen er blitt en av bluesveteranene våre.
Fetsokningen har holdt seg på bluessporet i over 20 år. På tide med et timelangt konsertalbum da, og dette er blitt god dokumentasjon på en artist og et band som har vokst seg opp i eliten. Lauritsen er en solid frontmann og vokalist, som dessuten har maktet å gjøre trekkspillet til bluesinstrument. Det er en fryd å høre bandet hans også, proppfullt av fine musikere som det er. Her spiller også gjestemunnspiller og vokalist Billy Gibson en viktig rolle, og gir variasjon. Til bluesplate å være er denne svært variert og vital, ikke minst takket være et kløktig sammensatt repertoar. Lauritsen har hentet klassikere, adoptert nyere blueslåter, og komponert egne som står seg godt i selskapet. Blant platas høydepunkter er P.G. Roness/Kaare Skeviks fine ballade, "Broken Circle", hvor Lauritsen synger duett med Stina Stenerud. "Polka/Buenos Noches From A Lonely Room", med ypperlig trekkspill, skiller seg ut og gir et kjærkomment pusterom.
Bandet er mye på farten over store deler av Europa, og en kan høre at dette er veltrente musikere som er et godt stykke fra å gå lei. Et imponerende album, rett og slett.
Rune Westengen
Sprinteren dro til Barcelona for å vinne 200 meter. Han endte på 5. plass. Les mer
Helene Rask (29) var Norges mest kjente glamourmodell. Nå har hun lagt modellyrket på is – og mandag starter hun i ny jobb i Lillestrøm. Les mer
I ett år har Kristoffer Clausen (34) fra Fetsund bodd i villmarka. Nå blir opplevelsene hans bok. Les mer
I ett år har Kristoffer Clausen (34) fra Fetsund bodd i villmarka. Nå blir opplevelsene hans bok.
HIV på dagsordenen – Zoom var i Wien
Pro Cycling Manager byr på velkjente funksjoner og sykkelritt. Les mer
Puzzle Agent er et veldig underholdende, gåtebasert eventyrspill. Les mer
Årets utgave av golfkjempen gjør det enda mindre fristende å gå ut i finværet. Les mer