LØRENSKOG: «Han var en utrolig fin gutt!», skriver en tidligere skolekamerat.
|
Ola Einbu
E-post
Karoline Carlsen
E-post
|
|
| Publisert 13.05.2009 kl 15:58 Oppdatert 17.06.2009 kl 13:38 |
Thomas Nordseth-Tiller skrev manuset til Norges nest mest sette film gjennom tidene.
Tirsdag døde 28-åringen av kreft.
«Det er grusomt å tenke på at han bare ble 28 år! Var
skole kamerater og han var en utrolig fin gutt! Tenker masse på kjæresten
hans og familien! Hvil i fred!»
Kristin Holmestrand
«Et tap for Norge.»
Thomas Skaar
«Det er bare helt meningsløst at unge personer må gi tapt på livet. Gi
penger til kreftsaken, det nytter.»
Sykepleier
«Trist og meningsløst. Mine tanker går til de pårørende»
Siri F.
– Forferdelig trist. Thomas var jo slik en friskus, og han hadde da så mye ugjort, sier Gunnar «Kjakan» Sønsteby til Romerikes Blad.
Den meritterte motstandsmannen, som deltok sammen med Max Manus, var i går hedersgjest under visningen av filmen i Göteborg.
Samme kveld som Nordseth-Tiller døde, tirsdag, hadde filmen storstilt premiere i Stockholm med utenriksminister Jonas Gahr Støre til stede.
– Dette oppleves helt meningsløst og er veldig, veldig trist, sa Mette Manus til Romerikes Blad i går.
Datteren til motstandsmann Max Manus og Tikken Lindbrække Manus ble kjent med 28-åringen fra Lørenskog da han startet arbeidet med filmmanuset.
– Han var en meget begavet gutt, en sterk gutt som klarte å nå de målene han satte seg. Han gjorde mer enn å skrive filmmanuset. Som medprodusent påvirket han hele innspillingen, og han har en stor ære for at "Max Manus" ble den suksessen den er blitt, sier hun.
I går hadde 1.156.103 mennesker løst billett til «Max Manus».
Det gjør den til Norges neste mest sette film gjennom tidene, bare slått av «Flåklypa Grand Prix».
Sprinteren dro til Barcelona for å vinne 200 meter. Han endte på 5. plass. Les mer
Helene Rask (29) var Norges mest kjente glamourmodell. Nå har hun lagt modellyrket på is – og mandag starter hun i ny jobb i Lillestrøm. Les mer
I ett år har Kristoffer Clausen (34) fra Fetsund bodd i villmarka. Nå blir opplevelsene hans bok. Les mer
I ett år har Kristoffer Clausen (34) fra Fetsund bodd i villmarka. Nå blir opplevelsene hans bok.
HIV på dagsordenen – Zoom var i Wien
Pro Cycling Manager byr på velkjente funksjoner og sykkelritt. Les mer
Puzzle Agent er et veldig underholdende, gåtebasert eventyrspill. Les mer
Årets utgave av golfkjempen gjør det enda mindre fristende å gå ut i finværet. Les mer