LILLESTRØM: Spilleselskapet Betsafe spår puppepopseier i årets Melodi Grand Prix, men mener to av de hardeste MGP-utfordrerne kommer fra Romerike.
| Rune Bernhus | |
| Publisert 07.01.2008 kl 17:52 Oppdatert 07.01.2008 kl 17:57 |
Betsafe har nemlig satt oddsen på de ulike deltakerne. Og får de rett i sine vurderinger, så vil det bli glamourmodellen Lene Alexandra som framfører Norges bidrag i finalen i Serbia.
Puppemodellen har fire i odds, noe som er lavest av samtlige av årets deltakere.
Hør alle MGP-bidragene hos an.no!
Også to Romeriksband spås å være i toppen av årets konkurranse. Det er bandene King of Trolls (med seks i odds) og Ole Ivars (sju i odds).
Mannen bak «King of Trolls» er lillestrømlingen Frode Anderssen. Han skal framføre låta «Far away» som handler om det å gå fra barn til voksen i livet – og hvordan vi glemmer litt av det å være barn innimellom.
Dansebandet Ole Ivars, med eidsvollingen William Kristoffersen som låtskriver, følger hakk i hæl på utfordrerlista med låta «Som i himmelen».
Bidraget er en melodiøs ballade med norsk tekst, og handler om hvor stor glede man kan ha av å være nær et annet menneske.
Det er ytterligere to bidrag fra Romerike i årets konkurranse, men verken Aurskog-duoen Avalanche eller Zuma spås å være med helt i toppen.
Duoen Avalanche utgjøres av ekteparet Kjetil Røsnes og Kirsti Johansen. Låta «Two monkeys (on the roof)» får 20 i odds fra selskapet.
Zuma, med eidsvollingen Henrik Njaa i spissen, får 22 i odds for låta «Always Always».
Det blir arrangert tre delfinaler som innledning til finalen i Melodi Grand Prix 2008. Zuma skal vise seg fram for det norske folk under delfinalen i Kongsvinger 18. januar.
Avalanche, King of Trolls og Ole Ivars skal alle konkurrere under delfinalen i Bodø 25. januar.
Der møter de knallhard konkurranse i glamourmodellen Lene Alexandra.
For Betsafe mener nettopp Lene Alexandra er den naturlige favoritten med låta «Sillycone valley».
– Etter suksessen med «My boobs», så er Lene Alexandra en naturlig favoritt. Melodi Grand Prix er mye show og det er en stor fordel for glamourmodellen som allerede har mange fans over hele landet, sier oddssetter Bjarthe Westerheim i spilleselskapet Betsafe.com.
Bandet Crash og tidligere Idol-deltaker Maria Haukaas Storeng er andre hete vinnerkandidater ifølge Westerheim. Begge står med fem i odds.
Haukaas Storeng framfører for øvrig en låt som Mira Craig skrev som 15-åring.
De to bidragene som får flest stemmer av TV-seerne i delfinalene, går direkte til finalen i Oslo Spektrum 9. februar.
Melodiene som havner på tredje- og fjerdeplass vil få en ny sjanse til å gå videre i et «siste sjanse»-show onsdag 6. februar.
Meteorologisk institutt har oppsummert sommeren: – Den har vært våtere og litt varmere enn normalt. Les mer
To biler kjørte i hverandre. Les mer
Publikum sitter oppslukt av de glade tonene som strømmer fra scenen. Konserten er en hyllest til gitarlegenden John Scofield, og en avskjed med Norge.
Meteorologisk institutt har oppsummert sommeren: – Den har vært våtere og litt varmere enn normalt. Les mer
«Mafia II» lar deg oppleve livet som banditt i etterkrigstidens USA. Les mer
Følg smågutten Son Goku ut på et eventyr preget av slag, spark og gigantiske energistråler. Les mer
Kan du hjelpe Joe Danger til å gjøre comeback som stuntmann? Les mer