Fin opplevelse
Konserten ble en fin opplevelse både musikalsk og underholdningsmessig.
Koret hadde fått hjelp av skuespiller Yngve Berve fra Oslo Nye Teater til den siste finpussen på regien. Asgeir Bøen kjørte lys og lyd. Og det var hentet inn en blanding av dyktige amatørmusikere og profesjonelle musikere. Tommy Jensen med bakgrunn fra korpsmiljøet i Nannestad holdt lekent rytmen på trommene. Sammen med Fredrik Jørgensen fra Eidsvoll Storband sørget han for et stødig komp. Dirigent for koret og kapellmester Sigurd Engesnes på piano holdt det hele sammen på en god måte. Frilansmusiker Odd Andre Elveland fra Oslo ga oss noen fine solopartier på saksofonen, men virket dessverre til tider litt dårlig forberedt.
God start
Konserten varte i nesten to timer med pause. Første avdelingen ble den største opplevelsen idet den avsluttet med musikk fra «Oklahoma».
Andreavdelingen startet med flott framføring av fem sanger fra «Spelemann på taket». Her kom koret virkelig til sin rett med stillferdig regi og rolig lyssetting, hvor musikken fikk lov å tale. Dessverre ble stigningen i programmet brutt med «Grease», som kom mot slutten. Kanskje var det nerver som gjorde at solistene ikke traff rette tonen. I og med at resten av konserten holdt nesten profesjonelt nivå, virket dette veldig famlende. Selv om det ligger en verdi i å la nye krefter få slippe til, burde innslaget vært vurdert tatt ut eller plassert tidligere i konserten. Heldigvis rettet Ann Elin Raastad opp hovedinntrykket med en flott prestasjon som solist i siste stopp på musikalreisen: «Cats».