...
Tom Nordlie. Foto: Anders Hoven, Digitalsport

Nordlie ferdig i FFK

Fredrikstad (ANB): Fredrikstad og Tom Nordlie har avsluttet forholdet.

Terje Alstad
Terje Alstad Profil E-post
Publisert 28.01.2010 kl 08:08 Oppdatert 28.01.2010 kl 15:26

Tips en venn på e-post:


Etter bare fem måneder i jobben, er Tom Nordlie ferdig i Fredrikstad. Arne Kristian Hanssen er også ferdig i klubben.

Dette for å avlaste klubbens økonomi.

– Det har vært en rask og ryddig dialog og prosess fra Svein og det nye styret tok over. Det har jo ikke alltid vært slik i historien min her i Fredrikstad, selv om den har vært kort, sier Tom Nordlie.

Klubben, ved den nye styrelederen Svein Johannessen, presiserer at trenerteamet har gjort et godt og solid arbeid i klubben.

– Tom Nordlie har ikke trent Fredrikstad fotballklubb ned i 1. divisjon. Dette er en prosess som startet mye før, sier Johannessen.

– Det er noe annet å gå av av økonomiske årsaker, enn på sportslig grunnlag, sier Nordlie.

Rett klubb til feil tid

Nordlie rakk å lede Fredrikstad i åtte seriekamper pluss nedrykkskampen mot Sarpsborg 08.

– Vi tok 1,5 poeng i snitt etter at jeg kom hit, likevel greide vi dessverre ikke å holde plassen. Jeg vil si at Fredrikstad fotballklubb er en klubb med stort potensiale og med stor entusiasme rundt seg. Det er bare at jeg kom til rett klubb til feil tid, sier Nordlie.

Tom Nordlie har trent åtte klubber fra han slo igjennom som trener i Odd Grenland i 1998. Ofte har hans avskjeder med klubbene vært av dramatisk karakter. Så også denne gang. Nordlie benyttet deler av torsdagens pressekonferanse til å kritisere både det tidligere styret i FFK og medias håndtering av saken.

– Jeg har etterhvert fått mye erfaring fra det å være trener, men jeg har aldri vært med på så mye stress og kaos som det har vært her de siste månedene. Det har vært mangel på ledelse og kaos fram mot nyttår. Det er det ingen tvil om, sier Nordlie.

– Jeg har en sterk og tøff familie, men jeg har blitt skutt på av media i to måneder. Vært på forsiden av ulike aviser flere dager på rad. Det er klart det er tøft. Og det topper seg når min sønn sier at han ikke ønsker å gå på skolen i dag fordi han er redd for hva som møter han. Da er det kanskje greit at det er slutt, sier Nordlie.

2,4 millioner i sluttpakke?

Samtidig presiserer Nordlie at han langt fra er ferdig som trener. Han ønsker seg nå litt fri før han igjen vil se seg om etter nye utfordringer.

– Jeg har lest i media at jeg ikke har rykket opp, men jeg ledet Kongsvinger i 22 av 30 kamper. De rykket opp. Jeg har lest i media at jeg har rykket ned. Jeg har ledet Fredrikstad i åtte av 30 seriekamper. De rykket ned, sier Nordlie.

– Men jeg er i godt humør og optimistisk på framtiden. Jeg er en bedre trener i dag enn jeg har vært noen gang. Jeg tar med meg denne erfaringen videre, sier Nordlie.

Nordlie skrev i høst under en avtale som strakk seg ut 2011. Flere medier hevder at Nordlie får en sluttpakke på 2,4 millioner når han nå forlater FFK-skuta. Dette kom ikke fram på torsdagens pressekonferanse. (ANB)

Mest lest nå

...

– Barnet kan bli knust

Trafikksikkerhetseksperter sjokkert etter bilbeltekontroll Les mer

...

500 ansatte kan få sparken i Coca-Cola

Alle ansatte i Coca-Cola Enterprises Norge AS på Lørenskog innkalt til allmøte i dag. De får dårlige nyheter. Les mer

...

Bauta-vegring sårer familien

– Er dette alt sønnen min var verdt, spør familien til drepte Fredrik Lund Schjetne. Les mer

...

Får klarsynthjelp i jakten på Stine

Stine Nikolaisen er fortsatt savnet. Nå har familien fått alternativ hjelp. Les mer


TIPS OSS

Telefon: 63 80 00 00
SMS: rbtips til 2005
MMS: rbtips til 2005
E-post: tips@rb.no

KONTAKT OSS

Telefon: 63 80 50 50
Telefaks: 63 80 48 70
E-post: E-post: redaksjonen@rb.no
Besøk: Roseveien 1, 2007 Kjeller
Post: Postboks 235, 2001 Lillestrøm

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Thor Woje
Nettredaktør: Arne Kongsnes
Teknisk ansvarlig: Dmitry Valberg

© OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
rb.no/Romerikes Blad er er ikke
ansvarlig for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.