Skal du dra på jakt som en ekte engelsk lord? Da er dette bilen for deg! Se alle bildene!
| KNUT SKOGSTAD, BROOM.NO | |
| Publisert 02.10.2009 kl 15:23 Oppdatert 02.10.2009 kl 15:23 |
Den eksklusive våpenprodusenten Holland & Holland har slått seg sammen med den like eksklusive Range Rover-foredleren Overfinch. Sammen har de laget denne: Holland & Holland Range Rover som bare skal produseres i 100 eksemplarer i året.
Det starter med en TDV8 Range Rover. Og så har noen av verdens ypperste håndverkere gått amok med interiøret.
Her er det våpenkabinetter i bagasjerommet, selvfølgelig med egne rom for ulik ammunisjon. Drar du på deg søle på jaktstøvlene? Da er det selvfølgelig egne oppbevaringsrom for dem også.
Holland & Holland har også spesiallaget plaketter på dashbordet og på rattet.
31 deler eksklusivt treverk er fordelt rundt om i bilen. Holland & Holland har også preget logoen sin inn i setene, som er av ypperste skinnkvalitet.
Lyst på rimeligere Range Rover? Les mer i Brooms bruktbilguide
Og så er det jo gjerne sånn at jegere ønsker seg en liten forfriskning når dagens harde jaktinnsats er over. Det har Overfinch tatt på alvor!
Her er det integrert kjøleskap mellom to to baksetene, selvfølgelig også med champagnekjøler og glass. "Baren" i bagasjerommet er rikholdig utstyrt både med drikkevarer og et assortert utvalg skreddersydde glass.
Snart kommer mini-Range Roveren
Standardutrustningen er Balvenia single malt whisky, Henrick's gin, Ivan the terrible vodka og flaskevann fra Lake District. Har du andre ønsker? Da er det bare å si fra!
Og før du skitner den til på skogsbilveier, bør du kanskje vite at spesialistene hos Overfinch har brukt over 130 timer på å lakkere og håndpolere bilen før levering. Den kommer i flere spesialfarger, blant dem samme totone lakk som brukes på Rolls-Royce Phantom.
De fleste bilene kommer til å havne i USA, Midt-Østen og Russsland. Fikk du lyst på en? Prisen starter på drøye 1,2 millioner - før norske avgifter. Vi er redd du må regne med minst tre millioner før du har den registrert på norske skilter. Men da har du også en bil heeelt utenom det vanlige. God jakt!
Vi flyter bortover E6 og det litt som å sitte i en blanding av en cloudcar fra Star Wars og en radiobil på Tusenfryd. Les mer
Interessen for å ta båtførerbevis har vært så laber at Sjøfartsdirektoratet nå krever at det tas. Les mer
Vegdirektoratet vurderer kjøreforbud for Toyota-modeller med mulige pedalproblemer etter den alvorlige episoden ved Lillesand. Les mer
Biltyvene på Romerike foretrekker helst bilmerket Ford. Mens kassebilen Mercedes-Benz Vito er den mest ettertraktede bilmodellen å stjele i Norge.Les mer
Suzann Pettersen drømmer om å bli eier av drømmebilen i løpet av 2010. Spørsmålet er om hun fortjener det. Les mer
www.rb.no gir deg kortest mulig vei til de lokale kjøperne
Bård Eker avduket blant annet en helt ny Hydrolift under messen "Sjøen for alle" på Lillestrøm.
Se mange båtnyheter her
Lakk og lær og autofil. Slike bilselgere som disse fra Nordtug bil på Tunejordet har du neppe sett før.
Se video her
Bayern München-spillerne Bastian Schweinsteiger og Philipp Lahm tester den fortsatt hemmelige Audi A1 i en bortgjemt hangar.
Se videoNye bilder fra Autofoto | ||
Sjekk bilene og motorsyklene som ble vist fram på Tokyo Motorshow som startet i dag.
Se alle bildene