VÅLER: Lensmannen i Våler er skremt over flere ungdommers holdning i forbindelse med at en polsk mann druknet i elva Kynna.
«Alice i Eventyrland» er fascinerende og helt absurd. En helt gjennomført eventyrverden. Les anmeldelsen – se trailer!
| Publisert 02.09.2009 kl 18:19 Oppdatert 02.09.2009 kl 18:24 |
Politiet vurderer å anmelde flere ungdommer for å ha hindret politiets arbeid på Kynna bru natt til søndag, skriver glomdalen.no.
Lensmann Ingjerd Kagnes er skremt over drikkekulturen og holdninger som kom til syne etter at den 22-åringen ble borte i Kynna natt til søndag.
– Vi vurderer å anmelde flere ungdommer etter denne helgen. Politibetjentene som kom til Kynna bru opplevde å bli hindret i å utføre arbeidet sitt, sier hun til Glomdalen.
Stup fulle ungdommer sto i veien for politiet utviste null respekt for mannen som døde og politiets arbeid.
– Da våre tjenestemenn ba om opplysninger fikk de bare «det gir vel vi faen i» og «dere kan dra til helvete! Vi hjelper ikke politiet!». Dette viser skremmende holdninger og en drikkekultur som ikke er akseptabel. Det tar vi svært alvorlig, og vurderer derfor å anmelde flere ungdommer for å hindre vårt arbeid, sier Kagnes.
Kagnes mener ungdommene på tross av at en mann var borte i elva, ikke gjorde annet enn å hindre søket etter ham. (ANB)
Plassér flere unge, afrikanske spillere i samme leilighet: Da får du alt annet enn fotballfri soneLes mer
Aksel Lund Svindal avsluttet storslalåmsesongen på innerski halvveis ned i traseen. Les mer
Trippeldrapsdømte Veronica Orderrud skal være spinninginstruktør på Eidsvoll. Les mer
Uten bompenger kommer det til å ta 20-25 år før den endeløse køen ved Fetsundbrua er borte. Les mer
Plassér tre unge, afrikanske spillere i samme leilighet: Da får du alt annet enn fotballfri sone. Møt Dosso, Ujah og Eziyodawe.
Nyvalgt fotballpresident Yngve Hallén ser gjerne at Norge og Sverige søker EM 2020.Les mer
Kurt Nilsen og Elin Gaustdal fylte Lillestrøm kultursenter. LES ANMELDELSEN!