...
22. juli har preget oss alle, og regjeringen ønsker å bidra til at hele folket får ta del i markeringen ett år etter, sier kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap). Foto: Terje Pedersen, ANB, ARKIV

Planene klare for markeringer

På dagen ett år etter angrepene mot Utøya og regjeringskvartalet vil det bli minneseremonier over hele landet.

Publisert 13.04.2012 kl 17:54 Oppdatert 13.04.2012 kl 18:05

Tips en venn på e-post:

– 22. juli har preget oss alle, og regjeringen ønsker å bidra til at hele folket får ta del i markeringen ett år etter, sier kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap).

Ettårsdagen for angrepene vil bli markert med en kransenedleggelse i regjeringskvartalet, etterfulgt av et arrangement på kvelden med taler og musikk på Rådhusplassen i Oslo. Dette arrangementet vil bli direktesendt på TV.

I tillegg vil det bli holdt minnegudstjenester i flere kirker, blant annet i Oslo domkirke og i Hole kirke.

Om morgenen 22. juli i sommer vil det bli holdt en minnemarkering på Utøya for etterlatte. Senere samme dag vil også AUF markere 22. juli på Utøya. Regjeringen kommer til å bistå praktisk i forbindelse med begge markeringene. (ANB-NTB)

På forsiden nå


...

Hører ikke på veivesesenet

Til tross for klar beskjed fra vegvesenet fortsetter søppelbilene å frakte søppel på utsiden av bilen.
Les mer

...

Se, Skibladner knakk masta!

Gikk ikke helt etter planen.
Les mer

...

Nå lukter det nabostøtte

En løsning for lukt- og sotplagede Esval-naboer kan være i sikte.
Les mer

...

Her mister hun lappen

Etter å ha blitt stanset to ganger på en kveld.
Les mer

TIPS OSS

Telefon: 63 80 00 00
SMS: rbtips til 2005
MMS: rbtips til 2005
E-post: tips@rb.no

KONTAKT OSS

Telefon: 63 80 50 50
Telefaks: 63 80 48 70
E-post: E-post: redaksjonen@rb.no
Besøk: Roseveien 1, 2007 Kjeller
Post: Postboks 235, 2001 Lillestrøm

REDAKSJONEN

Ansvarlig redaktør: Magne Storedal
Digitalredaktør: Arne Kongsnes
Teknisk ansvarlig: Dmitry Valberg

© OPPHAVSRETT

Materialet på dette nettstedet omfattes
av åndsverklovens bestemmelser.
rb.no/Romerikes Blad er er ikke
ansvarlig for eksterne sider.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.